Technologia

Jabra Evolve2 55 Recenzja: Hybrydowe słuchawki w świetnej cenie. Praca i relaks w jednym

2024-04-23 13:48

Słuchawki w dzisiejszych czasach coraz częściej stają się sprzętem hybrydowym, a wszystko to w celu minimalizacji kosztów. Skoro możemy za jednym razem zakupić model będący idealny do pracy, jak i codziennego użytkowania, to po co przepłacać? Takim rozwiązaniem może być zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 55.

Spis treści

  1. Jabra Evolve2 55: pierwsze wrażenia
  2. Jabra Evolve2 55: kompatybilność
  3. Jabra Evolve2 55: design i jakość wykonania
  4. Jabra Evolve2 55: jakość dźwięku i mikrofon
  5. Czy warto kupić Jabra Evolve2 55?

Jabra Evolve2 55: pierwsze wrażenia

Widziałem już w swoim życiu naprawdę wiele świetnych opakowań sprzętu technologicznego, ale Jabra jak zwykle przenosi go na inny poziom i zdecydowanie przoduje w tym aspekcie. Sprzęt, prócz faktu, że jest bardzo dobrze zabezpieczony, w dwuczęściowym pudełku kartonowym, to na dodatek same słuchawki zapakowane są w podręczne etui. Tam znajdziemy również kieszonkę na dołączony „adapter Bluetooth” USB. Evolve2 55 są również wyposażone w opcjonalną podstawkę ładującą, która jest dość solidna i bez problemu można ją wpiąć w podstawę prawej muszli słuchawkowej.

Jabra Evolve2 55

i

Autor: Marcel Żuk

Jabra Evolve2 55: kompatybilność

Słuchawki są bardzo łatwe w konfiguracji. Najłatwiej skorzystać z bezprzewodowego połączenia USB z pomocą „adaptera Bluetooth”, ale można to zrobić również za pomocą standardowego kabla.

Jabra zachęca również do pobrania oprogramowania, które pomoże Ci spersonalizować działanie słuchawek. Oprogramowanie komputerowe Jabra Direct jest łatwe w użytku i zawiera kilka świetnych funkcji, takich jak korektory, tryb uśpienia oraz spersonalizowane dźwięki i alerty. Aplikacja na iPhone'a, Jabra Sound+ również potrafi się przydać, szczególnie kiedy lubimy pomajsterkować trochę przy doborze odpowiedniego dla siebie dźwięku.

Evolve2 55 zapewnia do 18 godzin pracy na baterii, co pozwala na całodzienne użytkowanie bez konieczności ładowania. Ponadto możesz odejść od źródła dźwięku podczas rozmowy, ponieważ łączy się ona bezprzewodowo przez Bluetooth.

Jabra Evolve2 55

i

Autor: Marcel Żuk

Jabra Evolve2 55: design i jakość wykonania

Noszenie słuchawek Evolve2 55 zawsze będzie wygodne, nawet gdybyś potrzebował mieć je na swojej głowie przez długie godziny. Ergonomiczne nauszniki Air Comfort, są bardzo elastyczne i można je obracać w dowolny sposób. Firma wykorzystała ultramiękkie, perforowane warstwy pianki w wyściełanym pałąku, aby zmniejszyć wzrost ciśnienia. Ponadto Air Comfort wykorzystuje nowy materiał i wzór, aby równomiernie rozłożyć nacisk.

Jabra Evolve2 55

i

Autor: Marcel Żuk

Jabra Evolve2 55: jakość dźwięku i mikrofon

Niezależnie od sposobu podłączenia, słuchawki te zapewniają wyraźny dźwięk. Głośniki są idealnie wyśrodkowane po obu stronach i bardzo płynnie radzą sobie z szerokim zakresem dźwięków podstawowych, bez drgań i trzasków. Evolve2 55 działają doskonale, przekazując dźwięk stereo, binauralny i przestrzenny z wielu różnych źródeł. Co więcej, zestaw Jabra Evolve2 55 można sparować z wieloma urządzeniami jednocześnie i w szybki sposób się między nimi przełączać. Sympatycy muzyki, czy oglądania filmów nie powinni narzekać.

Z racji tego, że Jabra Evolve2 55 w 2024 roku nie należy do najnowszych sprzętów, odstaje lekko w aspekcie redukcji szumów. Zestaw robi stosunkowo niewiele, aby wyciszyć inne dźwięki i rozmowy za twoimi plecami będą słyszalne, a słuchawki mogą mieć problem szczególnie w hałaśliwym, zatłoczonym biurze.

Mikrofon z technologią ClearVoice łączy w sobie najwyższej klasy algorytmy, kształtowanie wiązki i system wielu mikrofonów. W rezultacie ten wysokiej klasy mikrofon zapewnia precyzyjną równowagę pomiędzy eliminacją szumów tła a poprawą przejrzystości mowy. Zestaw słuchawkowy umożliwia prowadzenie rozmów i spotkań nawet w najgłośniejszym otoczeniu.

Jabra Evolve2 55

i

Autor: Marcel Żuk

Czy warto kupić Jabra Evolve2 55?

Jabra Evolve2 55 to wyjątkowo wszechstronny model. Przy cenie detalicznej około 700 zł faktycznie nie są to najtańsze słuchawki na rynku, ale z nawiązką rekompensują to swoją jakością. Dzięki łączności bezprzewodowej Bluetooth i wybranemu złączu kablowemu USB-A lub -C można je łatwo dostosować do użytku w dowolnym kontekście zawodowym lub osobistym. Są wygodne w noszeniu i łatwe do transportu w materiałowym etui. Ostatecznie są one doskonałe dla każdego, kto przywiązuje dużą wagę do dźwięku, ale i pracy.

Jabra Evolve2 55

i

Autor: Marcel Żuk
Co zamiast AirPods

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?