Ile kosztuje wymiana zbitego ekranu telefonu? Jak ratować nasz smartfon po upadku?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Smartfony

Ile kosztuje wymiana zbitego ekranu telefonu? Jak ratować nasz smartfon po upadku?

2024-05-25 12:17

Wypadki się zdarzają! Jak wiele razy upadł wam już na ziemię nowy telefon? Niestety, jeśli będziemy mieć pecha, to może się to zakończyć zbiciem ekranu, który trzeba będzie wymienić. Jak się okazuje, nie jest to mały koszt! Ile kosztuje wymiana zbitego ekranu telefonu? Sprawdziliśmy!

Ile kosztuje naprawa telefonu po upadku? To pytanie niestety często musimy zadawać w okresie wakacyjnym, gdy świetna zabawa może sprawić, że zapomnimy na jakiś czas o ostrożności. Oczywiście, nie ma sposobu, by odpowiedzieć na to pytanie, bo każde uszkodzenie jest inne. Co ważne! Uszkodzeniu może ulec nie tylko sam ekran, lecz na przykład szybka aparatu. A to w czasie zwiedzania prawdziwa tragedia! Telefon należy niezwłocznie oddać więc do serwisu. Podstawowy koszt wymiany pękniętej szybki aparatu telefonu zazwyczaj wynosi do 100 zł.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Wymiana wyświetlacza kosztować nas może od 200 do 500 złotych - wiele zależy od modelu naszego telefonu. Im trudniej sprowadzić części zamienne, tym cena będzie wyższa. Warto również wcześniej zastanowić się, do jakiego uszkodzenia doszło. Jeśli telefon reaguje na dotyk i na ekranie nie widzimy żadnych plam lub pasków, to najpewniej potrzebujemy usługi wymiany samej szyby. Wymiana szybki trwa zazwyczaj około godziny, więc telefon powinien szybko do was wrócić, o ile nie będzie musiał "odstać w kolejce".

Czy przy zmianie wyświetlacza stracimy pamięć w telefonie?

Dobra wiadomość, która może być pociechą w naszym nieszczęściu, jest taka, że ściągnięte aplikacje, zdjęcia, czy kontakty są przechowywane na płycie głównej telefonu. Oznacza to, że wymiana wyświetlacza nie będzie miała wpływu na jego zawartość.

Jak chronić wyświetlacz w telefonie?

Lepiej zapobiegać niż leczyć - na nasze smartfony dostępne są liczne zabezpieczenia. Za rozsądną cenę możemy kupić szkło hybrydowe lub hartowane. Szkło hybrydowe to połączenie kilku warstw hartowanego szkła i folii ochronnej. Szkło hartowane to natomiast takie, które zostało poddane procesowi hartowania. Pamiętajcie jednak, że do każdego modelu smartfona, powinno być ono dobierane indywidualnie!

QUIZ: Czy mógłbyś polecieć w kosmos? Szybki test!

Pytanie 1 z 7
Czy masz co najmniej 152 cm wzrostu?