Nintendo Switch / GTA VI

i

Autor: Nintendo / Rockstar

Nintendo

GTA 6 zaskoczy fanów czekających na Nintendo Switch 2? Plany Rockstar mogą was zaciekawić

2024-03-02 10:36

Za sprawą hakerów oraz udostępnienia przez nich kodu źródłowego dowiedzieliśmy się, że port Grand Theft Auto 5 na Nintendo Switch prawdopodobnie nigdy nie był w fazie aktywnego rozwoju. To może zwiastować brak Grand Theft Auto VI na nową konsolę Nintendo Switch 2, która ma zadebiutować w 2024 roku.

17 września minęła dziesiąta rocznica cieszącej się dużym uznaniem premiery GTA 5. Pogłoski o przeniesieniu piątej odsłony na Switcha krążą w branży od 2017 roku. Fakt, że niektóre inne gry Rockstar Games, takie jak L.A. Noire i Red Dead Redemption trafiły na Switcha na przestrzeni lat, budziły nadzieję wśród fanów, że piąta odsłona serii Grand Theft Auto w końcu pójdzie w ich ślady. Po udostępnieniu kodu źródłowego może wydawać się, że nawet GTA VI nie pojawi się na nową konsolę Switch 2, która ma zadebiutować w 2024 roku.

Czytaj też: GTA VI z nowym zwiastunem. Tego jeszcze nie było! Trailer lepszy od wersji Rockstar Games?

Port GTA V nigdy nie był w fazie rozwoju na Nintendo Switch. Fatalne wieści?

Port GTA 5 na Switcha nigdy nie był w fazie rozwoju. Tak wynika z niedawno udostępnionej analizy kodu źródłowego gry przeprowadzonej przez użytkownika Reddit RafaelSwi, który odkrył, że cała baza kodu GTA 5 zawiera tylko dwa odniesienia do Nintendo Switch i jeszcze tylko kilka wzmianek o kryptonimie NX64 konsoli. Faktycznie, Rockstar planował kiedyś przeniesienie gry na Switcha, jednak wszystkie odkryte elementy w żaden sposób nie wskazują, że Grand Theft Auto 5 kiedykolwiek było bliskie uruchomienia na procesorze ARM.

Czytaj też: GTA VI z 200 GB przeciekiem plików! Gameplay, GTA V DLC, Bully 2, GTA Tokyo i wiele więcej

Zastanawiając się nad tym odkryciem, RafaelSwi spekulował, że Rockstar mógł początkowo pozostawić otwartą możliwość przeniesienia gry na Switcha, ale anulował te plany po ogłoszeniu implementacji w sprzęt 64-bitowej architektury ARM.

Chociaż nadal nie wiadomo, czy GTA 5 w końcu trafi na sprzęt Nintendo, wraz z plotką o premierze następcy Switcha w 2024 roku, fani już martwią się, czy kiedykolwiek szósta część z serii trafi na nową przenośną konsolę. Biorąc pod uwagę niedawny precedens, gracze powinni na chłodno podchodzić do premiery GTA VI na Switch'u 2 z tych samych powodów, które sprawiły, że Nintendo przegapiło poprzednią grę.

Czytaj też: GTA VI i nowy gameplay z rozgrywki! Oglądamy kradzieże, hakowanie i pranie pieniędzy

Bedoes się oświadczył! Co wiemy o raperze i jego ukochanej?

GTA 5 QUIZ: Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Kto jest wydawcą GTA V?