Google Maps

i

Autor: Google

Google

Google Maps zmieni się nie do poznania! Oto wszystkie zwiany w mapach na 2024 r.

2024-05-21 7:32

Jeszcze na początku tego roku mogliśmy zauważyć pierwsze zmiany w aplikacji Google Maps, w ramach których priorytetem było wyświetlanie większej części mapy. Teraz możemy w pełni zaobserwować ogromną metamorfozę popularnych map na 2024 r.

Google Maps: wszystkie zmiany na 2024 r.

Jak podaje 9to5Google, Google zdecydowało się wprowadzić nowy interfejs użytkownika, z pewnymi udoskonaleniami. Celem wydaje się porzucenie pełnoekranowych nakładek na rzecz udostępnienia użytkownikom arkuszy pojawiających się na górze mapy, tak aby przynajmniej część z nich była widoczna, tak jak to widać na poniższym zdjęciu.

Czytaj też: Google Maps uchroni was od mandatu! Jak dodać funkcję ostrzegania przed kontrolą prędkości i fotoradarami?

Mapy Google

i

Autor: Google

Warstwy nakładek mają znacznie bardziej zaokrąglone rogi i można je teraz usunąć, klikając przycisk zamykania w prawym górnym rogu, obok ikony „udostępnij”.

Mapy Google

i

Autor: Google

Największa zmiana pojawia się wtedy, kiedy zechcemy podłączyć wskazówki dojazdu. Jak widać na poniższym porównaniu zrzutów ekranu, zostało to uproszczone dzięki pływającej wyspie, którą można umieścić w miejscu początkowym i docelowym, a opcje dojazdu samochodem, transportem publicznym, podróży pieszej oraz jazdy na rowerze zostały przeniesione na sam dół.

Mapy Google

i

Autor: Google

W chwili pisania tego tekstu aktualizacja nie została jeszcze powszechnie wdrożona, co sugeruje, że może nadal znajdować się w fazie testów, a nawet nigdy zostać dodana. Niemniej jednak Google eksperymentuje z tymi zmianami od co najmniej trzech miesięcy, więc wydaje się prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości zostaną one dodane.

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?
Technologiczny Przegląd Tygodnia - odc. 6