Google Maps

i

Autor: Google

Google

Google Maps z nowymi funkcjami na 2024 r. Zmiany odmienią korzystanie z aplikacji

2024-05-01 16:45

Google Maps to z pewnością jedna z najpopularniejszych aplikacji dostępnych zarówno na telefonach z systemem Android, jak i iOS. Teraz, według jednego z insiderów branży, firma planuje wprowadzić wiele ciekawych funkcji.

Spis treści

  1. Google Maps i budynki 3D
  2. Jak włączyć budynki 3D?
  3. Inne nowe funkcje Google Maps

Google Maps i budynki 3D

Mapy Google oferowały już wcześniej opcję przełączania budynków 3D jako warstwę, ale tylko do przeglądania mapy poza trybem nawigacji. Warstwa budynku 3D jest stosunkowo prosta i oferuje jedynie prostą geometrię 3D zamiast obrazów o wysokiej teksturze, jakie widzisz w trybie widoku immersyjnego w Mapach Google. Można jasno założyć, że teraz tryb nawigacji 3D będzie wzorowany na tym pierwszym.

Czytaj też: Gmail z długo wyczekiwana funkcją? Google zadba o czystość w waszej skrzynce mailowej

Jak włączyć budynki 3D?

  • Przejdź do ustawień Map Google
  • Na Mapie Google dotknij swojego profilu Google. (Jest to zdjęcie lub inicjał w prawym górnym rogu paska wyszukiwania.) W wyskakującym oknie dotknij Ustawienia.
  • Przewiń listę ustawień, aby znaleźć i stuknąć Ustawienia nawigacji.
  • Przewiń w dół stronę Ustawienia nawigacji, aby znaleźć opcję "Pokaż budynki 3D". Włącz przełącznik, aby włączyć tę funkcję.

Inne nowe funkcje Google Maps

Jedna z planowanych aktualizacji, która ma zostać uruchomiona przed sezonem wakacyjnym, doda listy polecanych atrakcji, które pojawią się po wejściu do wybranych miast.

W międzyczasie Google testuje także dodanie ikon wejść do wybranych budynków na mapach. Dodatek ten ułatwiłby rozpoznanie, które wejście jest właściwe, co jest szczególnie korzystne w przypadku podobnie wyglądających budynków ze słabymi znacznikami.

7 najlepszych urządzeń GOOGLE HOME do twojego inteligentnego domu w 2024 r.

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?