Cerebras i G42 rozpoczynają pracę nad superkomputerem AI Condor Galaxy 3 o wydajności 8 exaflopów

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Sztuczna Inteligencja

AI z nowym programem wsparcia dla europejskich startupów! Kto może aplikować?

2024-06-24 8:46

Meta, Hugging Face i Scaleway ogłosiły nowy program akceleracyjny AI dla startupów z UE. Aplikować mogą firmy z całej Wspólnoty, a zgłoszenia są przyjmowane do 16 sierpnia. Inicjatywa ma na celu rozwój ekosystemu sztucznej inteligencji w UE.

Ogłoszony "AI Startup Program" jest przeznaczony dla startupów, które chcą zintegrować duże modele oprogramowania open source ze swoimi produktami - poinformowano w poniedziałek. Wybrane startupy uzyskają dostęp do otwartych modeli i zasobów w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jak podkreślono, podjęte działania mają na celu rozwój ekosystemu sztucznej inteligencji w UE.

Zobacz też: Jesteś uzależniony od mediów społecznościowych? Sprawdź, ile czasu w nich spędzasz!

Hugging Face to platforma oparta na społeczności open source, która obsługuje modele i narzędzia uczenia maszynowego. Z kolei Scaleway jest firmą zajmującą się tworzeniem rozwiązań chmurowej infrastruktury AI. W komunikacie przekazano, że program, przy wsparciu inkubatora HEC, ma za zadanie rozwinąć pięć wybranych startupów na etapie MVP lub produktu. Eksperci w ramach programu wybiorą projekty oparte na dużych modelach open source, a także tych, które planują zintegrować ze swoimi produktami i usługami.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Wybrane startupy będą mogły skorzystać z mentoringu technicznego zespołów badawczych w Meta Fundamental Artificial Intelligence Research, w tym: laboratorium badawczego sztucznej inteligencji czy dostępu do platformy i narzędzi Hugging Face oraz mocy obliczeniowej Scaleway, w celu rozwijania swoich usług w oparciu o elementy technologii AI typu open source - wyjaśniono.

Konkurs jest otwarty dla startupów ze wszystkich krajów UE. Zgłoszenia można składać internetowo do 16 sierpnia br.

Facebook QUIZ: Jak dobrze znasz platformę społecznościową?

Pytanie 1 z 13
Kiedy powstał Facebook?