Studia, Uczelnia

i

Autor: pixabay Nowe kierunki studiów 2023/24

Studia

Nowe kierunki studiów 2023. Na co warto się wybrać?

2023-09-21 14:53

Każdego roku na polskich uczelniach przybywa nowych kierunków studiów. Warto śledzić ofertę uniwersytetów, aby wybrać kierunek studiów, który najbardziej będzie odpowiadał naszym zainteresowaniom i planom zawodowym. Oto lista zupełnie nowych, niezwykle ciekawych kierunków, wartych rozważenia.

Już niebawem zaczyna się nowy rok akademicki 2023/24, a na wielu polskich uczelniach pojawiły się zupełnie nowe kierunki studiów, które mogą zainteresować przyszłych studentów. Choć na początku warto zastanowić się nad najważniejszymi kwestiami, gdyż źle dobrane studia mogą okazać się stratą czasu. Zadaj sobie pytanie, co chcesz robić w przyszłości i wykonywanie jakiego zawodu dawałoby ci największą satysfakcję? Jesteś umysłem ścisłym, czy humanistą? Jakie umiejętności chcesz zdobyć i w jakim kierunku chcesz podążać w przyszłości? Jeżeli nie jesteś do końca zdecydowany co chcesz robić w życiu, przyjrzyj się nowym kierunkom proponowanym przez polskie uczelnie, a może to rozwieje twoje wszystkie wątpliwości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zniżki dla studentów. Na czym młodzi mogą zaoszczędzić najwięcej pieniędzy?

Nie uwierzycie, jakie Natalia Nykiel ma wykształcenie! Łączyła studia dzienne z karierą

Najnowsze kierunki studiów na polskich uczelniach

Do najpopularniejszych kierunków studiów należą m. in.: Informatyka, Psychologia, Zarządzanie, Prawo i kierunki medyczne. Jeżeli nie czujesz powołania do jakiejkolwiek z tych dziedzin, być może warto zainteresować się zupełnie nowymi specjalizacjami.

Na Uniwersytecie Gdańskim pojawiły się zupełnie nowe kierunki, jak: Japonistyka, Sztuka kreatywnego pisania, Ochrona dóbr kultury i muzealnictwo, Zarządzanie w sporcie oraz oceanografia fizyczna stosowana.

Na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie powstał kierunek o nazwie: Gastronomia i catering dietetyczny.

Na Uniwersytecie SWPS można pokusić się o zdawanie na projektowanie polityk publicznych, czyli Public Policy Design oraz studia azjatyckie - Asian Studies.

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pojawiły się: Archeometria (nauka posługująca się metodami chemii analitycznej w celu badania obiektów i źródeł archeologicznych) oraz Geoslawistyka, które polegają na nauce prowadzenia zaawansowanych badań socjologicznych.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu przyszli studenci mogą zainteresować się kierunkiem: Informatyka i inżynieria danych prowadzonym na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej. To niezwykle przyszłościowy kierunek biorąc pod uwagę zmieniające się w zastraszającym tempie technologie.

Na Uniwersytecie Rzeszowskim jest kilka bardzo ciekawych kierunków, takich jak: Optometria, Zarządzanie państwem, Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, Malarstwo, a także Studia miejskie, które polegają na nauce zarządzania miastem i przestrzenią miejską.

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego również nie brakuje nowości: Big data w analityce społecznej - to zupełnie nowy kierunek tej warszawskiej uczelnie, a studenci nauczą się łączyć wiedzę socjologiczną z nowymi technologiami informatycznymi.

Informacje o nowych kierunkach studiów pochodzą ze strony www.infor.pl.