Gry planszowe

i

Autor: pixabay Gry planszowe dla dwojga

Rozrywka

10 najlepszych gier planszowych dla par. W co grać we dwoje?

2024-05-16 15:12

Gry planszowe potrafią być niezwykle wciągające i sprawiają, że miło spędza się czas z drugą osobą. Jeżeli chcecie znaleźć dla siebie świetną rozrywkę, ale nie jesteście pewni, jakie gry mogłyby wam przypaś do gustu, mamy dla was listę sprawdzonych planszówek.

Gry planszowe zwykle tworzone są dla większej ilości graczy i trudno w znaleźć ciekawe pozycje dla dwóch osób. Postaraliśmy się zebrać w jedną całość planszówki rekomendowane przez pary. Na naszej liście znajdują się tytułu gier przygodowych, strategicznych, karcianych, mniej i bardziej popularnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Eska Summer City Olsztyn materace

10 planszówek dla dwojga - najlepsze pozycje na rynku

Macie ochotę miło spędzić czas we dwoje, wciągnąć się w grę, która pochłonie was bez reszty? Mamy dla was kilka pozycji, od których ciężko się oderwać. Oto one:

  1. Patchwork - to typowa gra logiczna przeznaczona dla dwóch osób, która w 2014 roku została uznana za najlepszą abstrakcyjną grę. Polega ona na stworzeniu kołderki z mniejszych fragmentów, które należy dobierać bardzo uważnie i w sposób kreatywny. Ten, kto zrobi to w najbardziej efektywny sposób, wygrywa.
  2. Jaipur - to bardzo dynamiczna gra, w której należy wykazać się sprytem i strategicznym myśleniem. Celem jest zgromadzenie jak najwięcej bogactw. W tym celu udajecie się targ, gdzie handlujecie swoim dobrem. Można przeszkadzać przeciwnikowi, aby wyjść na swoje.
  3. Paryż. Miasto świateł - ta gra zapewnia zaciętą rywalizację, rozgrywka jest dynamiczna i składa się z dwóch etapów, dzięki czemu jest jeszcze bardziej ciekawa. To gra logiczna, która polega na zbudowaniu miasta świateł - Paryża. Mamy do dyspozycji 12 pocztówek, które pełnią funkcje kart akcji. Mamy płytki przypominające bruk, którymi należy wyłożyć, a także latarnie, żetony i figurki.
  4. Ragers: Mistrzowie Areny - Każdy z graczy wykorzystuje umiejętności swoich wojowników, aby przechytrzyć rywala. Za każdą wygraną akcję zdobywa się Punkty Sławy. Nasze plany mogą zostać pokrzyżowane przez zmieniające się warunki i to od nas zależy, jak pokierujemy całą akcją.
  5. Kotobirynt - coś dla miłośników kotów. W tej grze mamy kwadratowe karty z tunelami, z których tworzymy planszę. W każdej rundzie musimy tak przestawiać kanały, aby zaginione koty trafiły do właściciela.
  6. Dobble - w tej grze możecie sprawdzić, jak bardzo jesteście spostrzegawczy. Macie do dyspozycji stos kart. Porównujecie kartę ze stosu ze swoją kartą w celu znalezienia takiego samego obrazka. Ten kto pierwszy odnajdzie pasujący symbol, zabiera kartę ze stosu. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej kart.
  7. Jenga - wspaniała gra zręcznościowa, która polega na wyciąganiu ze stosu drewnianych klocków. Klocki należy wyciągać ze środka wieży i układać na jej szczycie. Osoba, która przewróci wieżę, przegrywa.
  8. Ubongo - świetnie skonstruowana gra, która zapewnia wspaniałe emocje. Dostajecie karty z planszami, na których musicie ułożyć trójwymiarową konstrukcję z różnokolorowych klocków. Klepsydra odmierza czas na zbudowanie bryły, a wygrywa ta osoba która zrobi to najszybciej.
  9. La Cucaracha - gra dla min. dwóch osób. niezwykle emocjonująca i zabawna gra, która polega na skierowaniu karalucha na właściwe tory. Musicie tak przestawiać ściany labiryntu, aby robak trafił do waszej pułapki.
  10. Wsiąść do pociągu - wyobraźcie sobie, że jesteście właścicielami linii kolejowych. Waszym zadaniem jest zbierać karty i układać połączenia zgodne z waszymi mapami. Tworząc połączenia zbieracie potrzebne do wygrania punkty.