Turniej Otwarcia PGNiG Summer Superligi. Mocne otwarcie sezonu!

Autor: Materiały prasowe organizatora Turniej Otwarcia PGNiG Summer Superligi. Mocne otwarcie sezonu!

Turniej Otwarcia PGNiG Summer Superligi. Mocny start sezonu!

2021-06-29 13:43

Mocne otwarcie tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi zaliczyły drużyny GRU JUKO Piotrków Tryb. Zarówno żeński, jak i męski zespół nie miały sobie równych podczas turnieju otwarcia 5. Edycji cyklu. Panie w finale pokonały 2:0 Byczki Kowalewo Pomorskie, Panowie zrewanżowali się za ubiegłoroczny Finał Mistrzostw Polski i zwyciężyli 2:0 z Ekoserwis Damy Radę Inowrocław. Impreza odbywa się pod patronatem Radia ESKA

Do turnieju głównego kobiet z eliminacji awansowały MKS Ochota Warszawa, Byczki Kowalewo Pomorskie (gr. A) oraz GRU JUKO Piotrków Tryb. II i Autoinwest SAS Gdańsk (gr. B). Kwalifikację wśród mężczyzn wywalczyły MKS Delfin Grudziądz, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (gr. A), a także KPR Plastpipe Legnionowo i KS Lakers Powidz.

Niepokonane w grupie A okazały się zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb.. Piotrkowianki wygrały wszystkie spotkania nie tracąc choćby seta. W pozostałych meczach Byczki pokonały bez straty seta KS Lakers Powidz, a później po shoot-outach warszawską Ochotę, dzięki czemu awansowały do najlepszej czwórki.

Rywalizacja w grupie B była dużo bardziej zacięta. Od wygranych rozpoczęły zawodniczki Kubo SPR Radzymin, które pokonały m.in. Pyrki Poznań w trzech setach. Te również zapisały na swoim koncie dwa zwycięstwa. Do fazy pucharowej nie zakwalifikowały się zespoły GRU JUKO Piotrków Tryb. II oraz SAS Autoinwest Gdańsk.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

W męskiej grupie A po dwa spotkanie wygrały ekipy MKS Delfin Grudziądz oraz aktualnie Mistrzowie Polski Ekoserwis Damy Radę Inowrocław. Ci pierwsi miejsce w finałowej czwórce zdobyli bez straty seta, drudzy – zdystansowali Autoinwest SAS Gdańsk oraz UKS GOKiS Kąty Wrocławskie po zwycięstwach w shoot-outach.

W grupie B spotkały się najlepsze drużyny poprzedniej edycji – BHT Petra Płock oraz GRU Juko Piotrków Tryb. Bezpośrednią rywalizację wygrali 2:1 płocczanie. Dołożyli jeszcze zwycięstwa nad Legionowem i Powidzem, które ostatecznie nie wywalczyły awansu do kolejnego etapu turnieju. Z drugiego miejsca klasyfikację uzyskało GRU.

W półfinale pań bez problemów poradziły sobie piotrkowianki. Zawodniczki GRU wygrały 2:0 z Pyrkami Poznań. Więcej emocji przyniosło drugie starcie, w którym Byczki Kowalewo Pomorskie zameldowały się w finale dopiero po shoot-outach pokonując Kubo SPR Radzymin.

Podobny przebieg miały półfinały panów. Bezbłędnie przez nie przeszli szczypiorniści plażowi z Piotrkowa Tryb., pokonując zespół z Grudziądza 2:0. W drugim spotkaniu po shoot-outach wyższość inowrocławian musieli uznać zwycięzcy zeszłorocznej edycji, BHT Petra Płock.

Najlepsze w turnieju otwarcia okazały się zespoły GRU JUKO Piotrków Tryb. Panie w finale pokonały rywalki 2-0, tym samym nie tracąc podczas zmagań w Warszawie ani jednego seta. Panowie, także 2:0, zwyciężyli zespół z Inowrocławia.

Za tydzień, w pierwszy weekend lipca, PGNiG Summer Superliga odwiedzi Łomżę, gdzie na boiskach Muszli Koncertowej o kolejne punkty powalczą najlepsze zespoły w Polsce.