Tokio 2020 - Polacy. Skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie [ZAWODNICY]

2021-07-21 13:24
Polacy w Tokio
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Tokio 2020 to wydarzenie, na które czekają fani wielu dyscyplin sportowych. Letnie Igrzyska Olimpijskie powracają po 5 latach przerwy. Najlepsi sportowcy na świecie znów pojawią się w jednym mieście, aby walczyć o olimpijskie medale. Polacy są ciekawi, kto pojawi się w reprezentacji naszego kraju. Znamy już listę nazwisk.

Tokio 2020 to będą wyjątkowe Igrzyska Olimpijskie. Po raz pierwszy od wielu lat zostały one przełożone. Jak sugeruje nazwa wydarzenia, zawody miały odbyć się w 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa musiały zostać przełożone. Po miesiącach niepewności wiadomo już, że Igrzyska Olimpijskie się odbędą. Oczywiście, zastosowane zostaną pewne restrykcje. Znamy już polską reprezentację. Do stolicy Japonii pojedzie 215 polskich sportowców. Kto to będzie?

Tokio 2020 - reprezentacja Polski

Boks

  • -51 kg kobiet – Sandra Drabik
  • -69 kg kobiet – Karolina Koszewska
  • -75 kg kobiet – Elżbieta Wójcik
  • -63 kg mężczyzn – Damian Durkacz

Gimnastyka sportowa

  • wielobój kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
  • skok kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
  • równoważnia kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
  • ćwiczenia wolne kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
  • poręcze asymetryczne kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Golf

  • mężczyźni – Adrian Meronk

Jeździectwo

  • WKKW indywidualnie – Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda)
  • WKKW drużynowo – Polska (Spisak, Pawlak, Cybulska)
  • rezerwowi: Mateusz Kiempa (koń Libertina)

Judo:

  • -52 kg kobiet – Agata Perenc
  • -57 kg kobiet – Julia Kowalczyk
  • -63 kg kobiet – Agata Ozdoba-Błach
  • -78 kg kobiet – Beata Pacut
  • -90 kg mężczyzn – Piotr Kuczera
  • +100 kg mężczyzn – Maciej Sarnacki

Kajakarstwo

  • C1 kobiet (200 m) – Dorota Borowska
  • K1 kobiet (200 m) – Marta Walczykiewicz
  • K2 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska
  • K4 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska/Justyna Iskrzycka/ Helena Wiśniewska
  • C1 mężczyzn (1000 m) – Mateusz Kamiński
  • C2 mężczyzn (1000 m) – Wiktor Głazunow/Tomasz Barniak

Kajakarstwo górskie

  • K1 kobiet – Klaudia Zwolińska
  • C1 kobiet – Aleksandra Stach
  • K1 mężczyzn – Krzysztof Majerczak
  • C1 mężczyzn – Grzegorz Hedwig

Kolarstwo szosowe

  • jazda indywidualna na czas kobiet – Anna Plichta
  • wyścig ze startu wspólnego kobiet – Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta
  • jazda indywidualna na czas mężczyzn – Maciej Bodnar
  • wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka

Kolarstwo górskie

  • wyścig indywidualny kobiet – Maja Włoszczowska
  • wyścig indywidualny mężczyzn – Bartłomiej Wawak

Kolarstwo torowe

  • sprint indywidualny kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
  • sprint drużynowy kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
  • keirin kobiet – Urszula Łoś, Marlena Karwacka
  • madison kobiet – Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik
  • omnium kobiet – Daria Pikulik
  • sprint drużynowy mężczyzn – Polska (Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski)
  • madison mężczyzn – Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski (rezerwowy: Wojciech Pszczolarski)
  • omnium mężczyzn – Szymon Sajnok
  • Kadra: Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski + rezerwowi: Nikol Płosaj, Wojciech Pszczolarski, Rafał Sarnecki

Koszykówka 3x3

  • Turniej drużynowy – Polska (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski)

Lekkoatletyka

  • 100 m kobiet – Ewa Swoboda
  • 400 m kobiet – Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek
  • 800 m kobiet – Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
  • 1500 m kobiet – Martyna Galant
  • 100 m ppł kobiet – Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska
  • 400 m ppł kobiet – Joanna Linkiewicz
  • 300 m z przeszkodami kobiet – Alicja Konieczek, Aneta Konieczek
  • 400 m mężczyzn – Karol Zalewski
  • 800 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski
  • 1500 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
  • 110 m ppł mężczyzn – Damian Czykier
  • maraton kobiet – Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach
  • chód na 20 km kobiet – Katarzyna Zdziebło
  • maraton mężczyzn – Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski
  • chód na 20 km mężczyzn – Łukasz Niedziałek
  • chód na 50 km mężczyzn – Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala
  • pchnięcie kulą kobiet – Paulina Guba, Klaudia Kardasz
  • rzut oszczepem kobiet – Maria Andrejczyk
  • rzut młotem kobiet – Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron
  • pchnięcie kulą mężczyzn – Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki
  • rzut dyskiem mężczyzn – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
  • rzut oszczepem mężczyzn – Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód
  • rzut młotem mężczyzn – Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki
  • skok o tyczce mężczyzn – Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera
  • skok wzwyż kobiet – Kamila Lićwinko
  • siedmiobój kobiet – Adrianna Sułek
  • dziesięciobój mężczyzn – Paweł Wiesiołek
  • sztafeta 4x100 m kobiet – Polska (Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała)
  • sztafeta 4x400 m kobiet – Polska (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz)
  • sztafeta 4x00 m mężczyzn – Polska (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny)
  • sztafeta 4x400 m mieszana – Polska

 Łucznictwo

  • kobiety indywidualnie – Sylwia Zyzańska
  • mężczyźni indywidualnie – Sławomir Napłoszek
  • mikst – Sylwia Zyzańska/Sławomir Napłoszek

Pięciobój nowoczesny

  • kobiety indywidualnie – Anna Maliszewska
  • mężczyźni indywidualnie – Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak

Pływanie

  • 50 m st. dowolnym kobiet - Katarzyna Wasick
  • 100 m st. dowolnym kobiet – Alicja Tchórz
  • 200 m st. dowolnym kobiet – Aleksandra Polańska
  • 100 m st. grzbietowym kobiet – Paulina Peda
  • 200 m st. grzbietowym kobiet – Laura Bernat
  • 100 m st. motylkowym kobiet – Paulina Peda
  • 50 m st. dowolnym mężczyzn – Paweł Juraszek, Konrad Czerniak
  • 100 m st. dowolnym mężczyzn – Jakub Kraska
  • 100 m st. grzbietowym mężczyzn – Kacper Stokowski
  • 200 m st. grzbietowym mężczyzn – Radosław Kawęcki, Jakub Skierka
  • 100 m st. motylkowym mężczyzn – Jakub Majerski, Paweł Korzeniowski
  • 200 m st. motylkowym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski, Jakub Majerski
  • 100 m st. klasycznym mężczyzn – Jan Kozakiewicz
  • sztafeta 4x100 m st. dowolnym kobiet – Polska (Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Kossakowska)
  • sztafeta 4x100 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Jakub Kraska, Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz)
  • sztafeta 4x200 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Mateusz Chowaniec, Kacper Majchrzak, Kamil Sieradzki, Jan Hołub)
  • sztafeta 4x100 m st. zmiennym mężczyzn – Polska (Kacper Stokowski, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Jakub Kraska)
  • sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym – Polska (Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Alicja Tchórz)

Podnoszenie ciężarów

  • - 53 kg kobiet – Joanna Łochowska
  • - 96 kg mężczyzn – Bartłomiej Adamus
  • - 109 kg mężczyzn – Arkadiusz Michalski

Siatkówka

  • turniej mężczyzn – Polska (Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski)

Siatkówka plażowa:

  • turniej mężczyzn – Grzegorz Fijałek/Michał Bryl, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Skateboarding:

  • park kobiet – Amelia Brodka

Strzelectwo

  • karabin trzy postawy 50 m kobiet – Aneta Stankiewicz
  • karabin pneumatyczny 10 m kobiet – Aneta Stankiewicz
  • karabin trzy postawy 50 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
  • karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
  • pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – Klaudia Breś
  • pistolet sportowy 25 m kobiet – Klaudia Breś
  • trap kobiet – Sandra Bernal
  • skeet kobiet – Aleksandra Jarmolińska

Szermierka

  • szpada kobiet indywidualnie – Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga
  • szpada kobiet drużynowo – Polska (Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel)
  • floret kobiet indywidualnie – Martyna Jelińska

Taekwondo

  • -57 kg kobiet – Patrycja Adamkiewicz
  • +67 kg kobiet – Aleksandra Kowalczuk

Tenis

  • singiel kobiet – Iga Świątek, Magda Linette
  • singiel mężczyzn – Hubert Hurkacz
  • debel kobiet – Magda Linette/Alicja Rosolska
  • debel mężczyzn – Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot

Tenis stołowy

  • kobiety indywidualnie – Li Qian, Natalia Partyka
  • kobiety drużynowo – Polska (Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor)

Wioślarstwo

  • czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Sajdak/Marta Wieliczko/Katarzyna Zillmann
  • czwórka bez sternika kobiet – Monika Chabel/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska
  • dwójka podwójna mężczyzn – Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski
  • dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Jerzy Kowalski/Artur Mikołajczewski
  • czwórka podwójna mężczyzn – Fabian Barański/Wiktor Chabel/Dominik Czaja/Szymon Pośnik
  • czwórka bez sternika mężczyzn – Marcin Brzeziński/Mikołaj Burda/Michał Szpakowski/Mateusz Wilangowski

Wspinaczka

  • kombinacja kobiet – Aleksandra Mirosław

Zapasy

  • styl wolny kobiet -53kg – Roksana Zasina
  • styl wolny kobiet -57kg – Jowita Wrzesień
  • styl wolny kobiet -68kg – Agnieszka Wieszczek-Kordus
  • styl klasyczny mężczyzn -97kg – Tadeusz Michalik
  • styl wolny mężczyzn -74kg – Kamil Rybicki
  • styl wolny mężczyzn -65 kg – Magomedmurad Gadżijew

Żeglarstwo

  • RS:X kobiet – Zofia Noceti-Klepacka
  • Laser Radial kobiet – Magdalena Kwaśna
  • 470 kobiet – Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar
  • 49er kobiet – Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda
  • RS:X mężczyzn – Piotr Myszka
  • 49er mężczyzn – Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński
Najnowsze