Szanse medalowe Polaków w Tokio dzisiaj. O której godzinie Polacy 30 lipca?

2021-07-30 11:24
Radosław Kawęcki
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Igrzyska Olimpijskie w Tokio trwają w najlepsze. Każdy nowy dzień to kolejna szansa dla Polaków na zdobycie medalu. 30 lipca do walki wkroczą polscy lekkoatleci. To właśnie w tej dyscyplinie kibice spodziewają się największej ilości medali. Jakie są szanse medalowe Polaków w Tokio dzisiaj, 30 lipca?

Jakie są szanse medalowe Polaków w Tokio dzisiaj, 30 lipca? Odpowiedzi na to pytanie poszukują wszyscy kibice, którzy z zapartym tchem śledzą poczynania biało-czerwonych podczas odbywających się w Japonii Igrzysk Olimpijskich. Do tej pory polskim sportowcom udało się wywalczyć tylko jeden medal. Mowa o srebrnym krążku, jaki zdobyły wioślarki w wyścigu czwórek podwójnych kobiet. Czy 30 lipca możemy spodziewać się kolejnego triumfu? 

Piątek 30 lipca będzie ważny dla Polaków w Tokio, bowiem tego dnia rozpoczną się pierwsze eliminacje w lekkoatletyce. To właśnie sportowcy uprawiający tę dyscyplinę sportową są uznawani za jednych z najmocniejszych graczy tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Wśród lekkoatletów mamy bowiem mistrzów świata, olimpijskich medalistów, a w przeszłości dwukrotnie zdobywaliśmy drużynowe mistrzostwo Europy. Lekkoatletyka to też dyscyplina, z której Polacy przywieźli najwięcej medali w całej historii letniej Olimpiady. Jak oceniane są szanse Polaków w Tokio 30 lipca?

Szanse medalowe w Tokio dzisiaj

30 lipca odbywa się tylko jeden finał z udziałem polskich sportowców. O medal na 200 metrów stylem grzbietowym mężczyzn w pływaniu zawalczy Radosław Kawęcki. Sportowiec w swoim półfinale zajął ostatnie miejsce na podium, natomiast w gronie najlepszych pływaków znalazł się z siódmym czasem. To jedyna szansa medalowa Polaków 30 lipca, bowiem tego dnia nie odbywają się żadne inne finały. Poniżej przypominamy starty Polaków w Tokio w piątek.

STARTY POLAKÓW 30 LIPCA - TOKIO 2020

GOLF

0.30: mężczyźni, 2. runda - Adrian Meronk

LEKKOATLETYKA

2.45: rzut dyskiem mężczyzn, kwalifikacje - Piotr Małachowski3:41: 800 m kobiet, eliminacje - Joanna Jóźwik12.25: pchnięcie kulą kobiet, kwalifikacje - Paulina Guba, Klaudia Kardasz13.00: 4x400 m sztafet mieszanych, eliminacje - Polska

PŁYWANIE

3.35: 100 m st. motylkowym mężczyzn, półfinały - Jakub Majerski3.50: 200 m st. grzbietowym mężczyzn, finał - Radosław Kawęcki

STRZELECTWO

2.00: pistolet sportowy 25 m kobiet - szybkość, eliminacje - Klaudia Breś

JEŹDZIECTWO

1.30: WKKW indywidualnie i drużynowo, dzień 1 - Polska: Paweł Spisak, Joanna Pawlak, Małgorzata Cybulska

SIATKÓWKA [mężczyźni]

7.20: Japonia - Polska

SIATKÓWKA PLAŻOWA [mecze grupowe mężczyzn]

9.00: Piotr Kantor, Bartosz Łosiak - Daniele Lupo, Paolo Nicolai (Włochy)

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Najnowsze