Ryszard Szurkowski - żona, syn, wypadek, kolarz, wzrost. Kim jest Szurkowski?

2018-11-09 13:11
Ryszard Szurkowski - żona, syn, kolarz, wzrost. Kim jest Szurkowski?
Autor: Karol Serewis / East News

Kim jest Ryszard Szurkowski! Legendarną postać polskiego sportu przybliżamy na ESKA.pl!

Ryszard Szurkowski - żona, syn, wypadek, kolarz, wzrost, to podstawowe kwestie z życia legendarnego sportowca. Kim jest Ryszard Szurkowski?Legendarny kolarz jest złotym medalistą z Barcelony i srebrnym medalistą na igrzyskach olimpijskich w Monachium. 72-letni sportowiec walczy powrót do zdrowia po tym, gdy 10 czerwca 2018 uległ ciężkiemu wypadkowi w czasie kolarskiego wyścigu weteranów w Kolonii.

Ryszard Szurkowski - żona

Ryszard Szurkowski dwukrotnie brał ślub. Obecnie jest w związku z trzecią kobietą, 27 lat młodszą od siebie, Iwoną Arkuszewską.

Ryszard Szurkowski - syn

Ryszard Szurkowski przeżył osobistą tragedię 11 września 2001. Wszystko ze względu na zamach na World Trade Center w Nowym Jorku. Na miejscu zginął jego syn, wówczas 31-letni Norbert. Pracował on na 104. piętrze jednej z wież. 

Polska - Czechy 2018: KIEDY, GDZIE, KADRA, O KTÓREJ GODZINIE, STADION

Ryszard Szurkowski - wypadek

Wypadek Ryszarda Szurkowskiego miał miejsce 10 czerwca 2018 roku. Kraksa miała miejsce w czasie wyścigu kolarskiego weteranów w Kolonii. listopadowej rozmowie z Przeglądem Sportowym: - Mam czterokończynowe porażenie. Wszystko dlatego, że zmiażdżyłem rdzeń kręgowy. Podczas wypadku zrobił się na nim mały wylew. To tak zwane uszkodzenie mozaikowe. Mam jednak nadzieję, że dojdę do zdrowia. Ruszam już trochę rękoma, choć lepiej prawą. Gorzej z nogami, dopiero zaczynam poruszać palcami u stóp. Jest lepiej, bo przez dwa miesiące w ogóle niczym nie mogłem poruszyć - mówił w listopadzie 2018 roku. Wypadek Ryszarda Szurkowskiego poruszył innych sportowców i organizacje zajmujące się pomocą. 

Ryszard Szurkowski - wzrost

Ile wzrostu ma Ryszard Szurkowski? Kolarz mierzy 173 centymetry wzrostu. 

Ryszard Szurkowski - kolarz

Ryszard Szurkowski urodził się 12 stycznia 1946 roku w Świebodowie na Dolnym Śląsku. Ma na koncie osiągnięcia sportowe: jest dwukrotnie srebrnym medalistą na igrzyskach olimpijskich w Monachium i Montrealu. Oprócz tego zdobył trzy złote medale mistrzostw świata: 2x w Barcelonie (1973), Yvoir (1975) i srebrny medalista z Montrealu (1974). Dwukrotnie wygrał plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski. Ryszard Szurkowski to najlepszy polski kolarz w historii.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze