Robert Kubica w Williamsie 2019 - kiedy wyścig w F1? Kiedy pojedzie Kubica?

2019-01-15 14:12
Robert Kubica w Williamsie - kiedy pierwszy wyścig w F1? Kiedy pojedzie Kubica?
Autor: AP Photo/Kamran Jebreili / EAST NEWS

Robert Kubica szykuje się do nowego sezonu, w którym zobaczymy go w roli kierowcy wyścigowego Williamsa! Kiedy zobaczymy go na starcie? Przekonajcie się i sprawdźcie szczegóły na ESKA.pl

Robert Kubica w Williamsie 2019 - kiedy pierwszy wyścig w F1? Zniecierpliwieni kibice nie mogą się doczekać momentu, gdy nasz rodak po dziewięciu latach ponownie stanie na linii startu podczas Grand Prix. Warto przygotować się wcześniej i sprawdzić, kiedy pojedzie Kubica. Jego partnerem w Williamsie w 2019 roku będzie młody Brytyjczyk, George Russel.

Robert Kubica - kiedy pierwszy wyścig w F1

Będzie to jeden z najciekawszych sezonów w całej historii Formuły 1. Szczególnie dla polskich kibiców! Możemy być pewni ogromnych emocji, które zapewni nam Robert Kubica. Kiedy jedzie w wyścigu o punkty? Pierwszy po dziewięciu latach start w GP ma miejsce już 17 marca 2019! Walka odbędzie się na torze w australijskim Melbourne. Ostatni raz na tym torze jeździł w barwach Renault R30 - w 2010 roku - zajął 2. miejsce.

Robert Kubica PRZERWAŁ wywiad! Piękny gest polskiego kierowcy w F1!

Ogólnie ostatni wyścig Roberta Kubicy miał miejsce na torze GP Abu Zabi w 2010 roku. Wówczas - na finał sezonu - zajął 5. miejsce. 

Robert Kubica Williams - powrót

Robert Kubica ma dobre, jak i złe wspomnienia z torem w Albert Park. Jeśli chodzi o te drugie, to właśnie na tym torze w 2009 roku po błędzie Sebastiana Vettela przedwcześnie zakończył wyścig. Jeśli chodzi o dobre wspomnienia, to tu w 2010 roku był bardzo blisko zwycięstwa i zajął 2. miejsce. Oto, jak wygląda historia Kubicy na torze w Melbourne:

  • Robert Kubica w 2007 na torze w Melbourne - 10. miejsce
  • Robert Kubica w 2008 na torze w Melbourne - nieukończył - kolizja po błędzie Nakajimy
  • Robert Kubica w 2009 na torze w Melbourne - 14. miejsce - kolizja po błędzie Vettella
  • Robert Kubica w 2010 na torze w Melbourne - 2. miejsce

ROBERT KUBICA w Williamsie 2019 - ile zarobi polski kierowca?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze