ROBERT KUBICA w Williamsie 2019 - ile zarobi polski kierowca?

2019-01-28 16:53
ROBERT KUBICA w F1 kierowcą Williamsa 2019! Ile zarobi polski kierowca?
Autor: Pixathlon/HZ/ REPORTER EAST NEWS

Robert Kubica kierowcą Williamsa - choć oficjalna wiadomość jeszcze się nie pojawiła, to światowe media już ogłosiły wielki powrót polskiego kierowcy! Szczegóły jego pracy przybliżamy na ESKA.pl

Robert Kubica w F1 - kierowca Williamsa 2019 da nam mnóstwo radości w przyszłym sezonie! O tym, że Kubica w Williamsie będzie drugim kierowcą, media na świecie poinformowały w środę, 21 listopada 2018. Wiadomość potwierdził włoski przyjaciel kierowcy, Roberto Chinchero. Oficjalnie jednak poinformowano o tym podczas specjalnej konferencji prasowej, 22 listopada. 

Robert Kubica F1 - kierowca Williamsa

Pamiętamy sytuację, do której doszło na początku 2018 roku, kiedy to Robert Kubica miał zostać kierowcą podstawowy, a ostatecznie zdecydowano, że zostanie kierowcą testowym. Wtedy też sam Kubica potwierdzał, że był na 99,9 procent przekonany, że znajdzie się w podstawowym składzie zespołu z Wielkiej Brytanii. Nagle stracił fotel na rzecz Sergieja Sirotkina, który zaoferował lepsze warunki finansowe. W momencie oficjalnej informacji, czyli gdy dojdzie do podpisania kontraktu przez Roberta Kubicę, stanie się on partnerem George'a Russella. 

Warto wspomnieć, że duet Stroll - Sirotkin w sezonie 2018 zdobył łącznie siedem punktów, co na pewno jest rozczarowującym wynikiem dla tak legendarnego teamu z Groove. 

Robert Kubica F1 - ile zarobi w Williamsie? 

Głównym sponsorem jest Państwowy Koncern Naftowy, Orlen. Jak podał Przegląd Sportowy, firma zaoferowała 100 milionów złotych za 2 lata kontraktu. Ile zarobi Robert Kubica w Williamsie? Ta informacja póki co trzymana jest w tajemnicy. Choć warto przypomnieć, że Polak w swoim najlepszym sezonie (2010), zarobił ok. 30 milionów złotych. 

Oczywiste jest to, że żaden z kierowców nigdy nie przyzna się, ile wynoszą zarobki w jego kontrakcie. Wszystko zależy od tego, jak w trakcie sezonu będzie sobie radził, czyli np. które miejsce zajmie w wyścigu i kwalifikacjach. Włoskie media donosiły na początku 2018 roku, że Sebastian Vettel zarobi w roku 40 milionów euro. Sergio Perez w Force India miał zarobić ok. 2,5 miliona euro. Inaczej sytuacja może wyglądać właśnie w Williamsie. Serwis sportowefakty.wp.pl sugeruje, że Lance Stroll i Siergiej Sirotkin za to, że zapłacili za fotel zespołu z Groove, mogli nie dostać nawet centa!

ROBERT KUBICA - Williams zapłaci miliony? ZAROBKI Kubicy w 2019

30 stycznia 2019 pojawiły się informacje, że Robert Kubica przez cały sezon - nie uwzględniając kontraktów reklamowych - zarobi ok. 570 tysięcy dolarów. Jego partner z zespołu - George Russel - zarobi dużo mniej, bo 180 tysięcy dolarów. Na szczycie zestawienia znalazł się Lewis Hamilton z Mercedesa. Brytyjczyk po tym sezonie ma zobaczyć na swoim koncie 57 mln dolarów.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze