Nowy trener polskich skoczków - kto zastąpi Stefana Horngachera?

2019-03-09 11:08 M.C.
Nowy trener polskich skoczków - kto zastąpi Stefana Horngachera?
Autor: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News Stefan Horngacher

Niewielkie są szanse na to, że Stefan Horngacher pozostanie szkoleniowcem naszych skoczków. O odejściu austriackiego trenera mówi się już od dłuższego czasu i z każdym dniem maleją nadzieje na to, że poprowadzi Polaków do kolejnych zwycięstw. Czas więc myśleć o tym, kto obejmie kadrę. Apoloniusz Tajner zdradził już kandydatury brane pod uwagę przez Polski Związek Narciarski.

Nowy trener polskich skoczków - kto zastąpi Stefana Horngachera? Takie pytanie zadają sobie wszyscy kibice w naszym kraju. Stefan Horngacher okazał się jednym z najlepszych trenerów w historii polskich skoków narciarskich. Austriakowi udało się zbudować silną drużynę i poprowadzić ją do wielu sukcesów. Niestety wszystko wskazuje na to, że Stefan Horngacher kończy karierę w naszej kadrze. Prawdopodobnie przejmie go reprezentacja Niemiec. Kto mógłby zająć stanowisko trenera polskich skoczków? Kilka nazwisk wymienił w jednym z ostatnich wywiadów Apoloniusz Tajner.

Przeczytaj też: SKOKI NARCIARSKIE 2018/19: KWALIFIKACJE, TERMINARZ, GODZINY [Puchar Świata]

Nowy trener polskich skoczków. Apoloniusz Tajner podaje nazwiska

Polski Związek Narciarski walczy jeszcze o utrzymanie na stanowisku Stefana Horngachera, ale szanse na to, że zostanie, są bardzo małe. Zaczęto się więc już rozglądać za następstwem. Apoloniusz Tajner, prezes PZN, wymienił kilku kandydatów w wywiadzie dla WP Sportowe Sakty.

Zobacz też
Kamila Karpiel i Kinga Rajda - kim są polksie skoczkinie narciarskie?

Autor: fot./instagram.com/kinga_rajda/ fot./instagram.com/kamcia_karpiel/

Kamila Karpiel i Kinga Rajda

Skoki narciarskie kobiet są obecne w programie Mistrzostw Świata od 2011 roku. Do tej pory nie widzieliśmy jednak Polek w konkursie. Wielki dzień debiutu naszych kobiecych skoków narciarskich zaplanowano na 27 lutego 2019 roku. Swój udział na skoczni w Seefeld zapowiedziały Kamila Karpiel i Kinga Rajda. Na ESKA.pl dowiecie się, kim są dziewczyny i jakie mają osiągnięcia.

Apoloniusz Tajner wymienił w wywiadzie nazwiska kilku trenerów, którzy mogliby objąć kadrę. To doświadczeni szkoleniowcy z zagranicy:

  • Werner Schuster - Austriak. Kończy pracę na stanowisku trenera Niemców
  • Alexander Stöckl - Austriak. Obecnie wciąż trener Norwegów
  • Andreas Bauer - Niemiec. Pracuje z kobiecą kadrą niemiec
  • Michal Doležal - Czech. Asystent Stefana Horngachera
  • Ronny Hornschuh - Niemiec. Trener Szwajcarów
  • Alexander Pointner - Austriak. Obecnie bez posady

Apoloniusz Tajner nie wykluczył też, że trenerem może zostać Polak. Nie zdradził jednak żadnych nazwisk.

Najnowsze