Stefan Horngacher - zarobki, żona, kontrakt, skoki. Najważniejsze informacje o trenerze skoczków

2019-02-07 10:42
Stefan Horngacher
Autor: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER Stefan Horngacher

Ile lat ma Stefan Horngacher? Jak wyglądały jego skoki? Co wiadomo o zarobkach trenera? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na ESKA.pl.

Stefan Horngacher - zarobki, żona, kontrakt, skoki. Między innymi takich informacji o trenerze polskiej kadry skoczków naricarskich szukacie w sieci. To zainteresowanie nie dziwi. Horngacher to obecnie jeden z najlepszych trenerów skoków na świecie. Świadczą o tym chociażby sukcesy, jakie osiągał z Polakami. Na ESKA.pl zebraliśmy najważniejsze fakty dotyczące Stefana Horngachera.

SKOKI NARCIARSKIE 2018/19: TERMINARZ, KALENDARZ, GODZINY [Puchar Świata]

Stefan Horngacher - wiek

Ile lat ma Stefan Horngacher? Trener polskich skoczków przyszedł na świat w austriackim mieście Wörgl 20 września 1969 roku. Oznacza to, że w 2019 roku skończy 50 lat.

Stefan Horngacher - skoki

Nim rozpoczął karierę trenerską, był jednym z najbardziej utalentowanych skoczków swojego pokolenia. Dwukrotnie zdobywał medal olimpijski (brąz w 1994 i 1998) i pięciokrotnie medal w mistrzostwach świata. Zobaczcie kilka najlepszych skoków Stefana Horngachera.

Stefan Horngacher - trener

Stefan Horngacher został trenerem tuż po zakończeniu kariery jako skoczek. Na początku otrzymał posadę asystenta trenera reprezentacji Austrii. W sezonach 2004/2005 i 2005/2006 był trenerem kadry B polskiej reprezentacji (już wtedy zaczął pracować z Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą). W 2006 został trenerem niemieckich juniorów. W 2008 był najpierw drugim trenerem kadry B Niemiec, a następnie głównym szkoleniowcem. Trenerem Polaków został 24 marca 2016 i to z naszą kadrą osiąga największe sukcesy.

Stefan Horngacher - zarobki

Ile zarabia Stefan Horngacher? Według nieoficjalnych informacji z 2018 roku, Austriak zarabia około 10 tysięcy euro miesięcznie. Można to przeliczyć na około pół miliona złotych rocznie.

Stefan Horngacher - kontrakt

Obecny kontrakt Stefana Horngachera obowiązuje do 30 kwietnia 2019 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W sezonie 2018/2019 pojawiły się jednak pogłoski o tym, że Austriak przestanie trenować Polską drużynę. Podobno miałby znów zostać szkoleniowcem Niemców. Czy Stefan Horngacher odejdzie? W tej kwestii nic nie jest pewne. Pozostanie trenera w naszej kadrze zależy od wielu czynników.

Stefan Horngacher - żona

Żoną Stefana Horngachera jest Nicole Hoffmeyer. To była narciarka alpejska i fizjoterapeutka niemieckich skoczków narciarskich. Małżeństwem są od 2012 roku. Co ciekawe, Nicole Hoffmeyer może się przyczynić do tego, że trener zostanie z Biało-czerwonymi. Mówi się, że trenując Niemców miałby mniej czasu na życie rodzinne. Dla jego żony bardzo ważne jest zaś, by Stefan jak najczęściej był w domu.

Stefan Horngacher - dzieci

Stefan i Nicole wychowują dwójkę dzieci: Danę Marię, i Amadeusa. Stefan Horngacher jest też ojcem Andreasa, syna z poprzedniego związku.

Stefan Horngacher - wywiad

Choć Stefan Horngacher unika fleszy i aktywności w sieci, to chętnie udziela wywiadów. Poniżej usłyszycie jego wypowiedzi na temat trenerskiej kariery i możliwego przejścia do kadry Niemców.

Stefan Horngacher - gitara

Stefan Horngacher to nie tylko świetny trener, ale też... gitarzysta! Zobaczcie jego instrumentalny popis.

Stefan Horngacher - Wikipedia

Na Wikipedii jest bardzo dobrze opracowana strona dotycząca Stefana Horngachera. Znajdziecie tam dokładny opis jego kariery sportowej, trenerskiej i osiągnięć w każdym sezonie.

Stefan Horngacher - Facebook

Na Facebooku pod hasłem Stefan Horngacher można znaleźć jedynie nieoficjalny profil trenera. Informacji na temat szkoleniowca lepiej szukać na Facebooku Polskiego Związku Narciarskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze