Mundial 2026 - KIEDY i GDZIE i następne MŚ w piłkę nożną? Jakie są zasady i ile drużyn?

2022-12-18 12:16
Mundial 2026 - KIEDY i GDZIE i następne MŚ w piłkę nożną? Jakie są zasady i ile drużyn?
Autor: YUKI IWAMURA/AFP/East News Mundial 2026 - KIEDY i GDZIE i następne MŚ w piłkę nożną? Jakie są zasady i ile drużyn?

Kiedy jest Mundial 2026? Gdzie się odbędzie i na jakich zasadach? Kibice zastanawiają się, jak będą wyglądać mistrzostwa świata 2026 roku. Już wiadomo, że do turnieju zakwalifikuje się więcej drużyn niż miało to miejsce w przypadku poprzednich turniejów rangi MŚ. Oznacza to również większą liczbę meczów i jeszcze bardziej zaciętą rywalizację o wyjście z grupy.

Spis treści

  1. Mundial 2026 - KIEDY i GDZIE? [DATA, MIEJSCE]
  2. Mundial 2026 - ZASADY, DRUŻYNY

Mundial 2026kiedy następne MŚ w piłkę nożną? Zastanawiacie się, gdzie się odbędzie mundial 2026? Zasady, które zostały zmienione po to, by uatrakcyjnić oglądanie meczów i zwiększyć rywalizację pomiędzy reprezentacjami powodują, że kibice interesują się mistrzostwami świata już teraz. Federacja zdecydowała, że mistrzostwa świata 2022 odbędą się w Katarze, co wywołało mieszane odczucia wśród kibiców. Nie brakuje opinii, iż jest to turniej tylko dla bogatych a dodatkowo w wielu miejscach łamane są prawa człowieka. Kolejne mistrzostwa również mogą okazać się kontrowersyjne. Przed nami pierwszy w historii turniej rangi MŚ, który zostanie zorganizowany w trzech państwach.

Mistrzostwa Świata 2022 - TABELA, GRUPY, WYNIKI. Jak wyglądają tabele mundialu 2022?

7 NAJWIĘKSZYCH HITÓW MUNDIALU - KATAR 2022 | ESKA XD - Ale to już było! #61

Mundial 2026 - KIEDY i GDZIE? [DATA, MIEJSCE]

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2026 odbędą się w trzech państwach, co wywołało mieszane odczucia dziennikarzy. Mecze mundialu 2026 zostaną rozegrane w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. W walce prawo do zorganizowania turnieju brało udział Maroko. Amerykańska oferta została wybrana na gospodarza turnieju 13 czerwca 2018.

Mundial 2026 - ZASADY, DRUŻYNY

Zasady mundialu 2026 już teraz wzbudzają duże emocje, niekoniecznie te pozytywne. Co prawda będziemy mieć więcej, bo aż 80 meczów, to mimo wszystko nowy pomysł FIFA nie spodobał się dziennikarzom. Automatycznie do turnieju zakwalifikowali się gospodarze, czyli Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone. W sumie mecze odbędą się na 24. stadionach w 23. miastach, a udział w turnieju bierze 48 reprezentacji narodowych. To aż o 16 więcej niż miało to miejsce w przypadku poprzednich edycji mistrzostw świata. Co to oznacza? Zostaną one podzielone na szesnaście trzyzespołowych grup, z których dwie najlepsze awansują do fazy pucharowej. W związku z tym mecze rozegrane będą w grupach od A do P. 

Rozpiska meczów Mundial 2022 - kiedy i o której godzinie? Wszystkie mecze na mundialu

Sonda
Mundial 2026 - czy podobają ci się nowe zasady?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze