Michał Kubiak - wzrost, żona, dzieci, medale, klub, fundacja, Iran

2019-09-17 17:16
Michał Kubiak - wzrost, żona, dzieci, klub, fundacja, Iran
Autor: Lukasz Kalinowski / East News Michał Kubiak - wzrost, żona, dzieci, klub, fundacja, Iran

Michał Kubiak to jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych siatkarzy reprezentacji Polski. Ma na koncie ponad 170 występów w orłem na piersi i kilka cennych medali z największych sportowych imprez. Jego talent cenią komentarzowy i eksperci na całym świecie. Kim jest siatkarz? Jakie tajemnice skrywa? Poznajcie go bliżej - w tym artykule na ESKA.pl!

Michał Kubiak - wzrost, żona, dzieci, klub, fundacja, Iran. Wiele osób poszukuje tych informacji na temat popularnego zawodnika. Kim jest Michał Kubiak? Siatkarz ma na koncie ponad 170 występów w narodowej reprezentacji. Grając na najwyższym poziomie z orzełkiem na piersi zdobył kilka złotych, jeden srebrny i brązowych medali. Michał Kubiak nagrodzony został również Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Kubiak nie wierzy w przesądy i numerologię, co najlepiej pokazuje numer na koszulce. Siatkarz w reprezentacji występuje z numerem 13.

Michał Kubiak - wzrost, wiek

Ile lat ma Michał Kubiak? Wiek czołowego zawodnika reprezentacji Polski wzbudza zaciekawienie. Kapitan drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena urodził się 23 lutego 1988 roku w Wałczu. Oznacza to, że w 2019 roku obchodził 31. urodziny. Przyjmujący biało-czerwonych ma 191 centymetrów wzrostu. 

Michał Kubiak - żona, dzieci

Żona Michała Kubiaka to Monika. Wspólnie wychowują dwójkę dzieci: starszą - Pola i młodszą Zoję. Siatkarz bardzo chroni swojej prywatności.

Michał Kubiak - klub

Michał Kubiak występuje w barwach reprezentacji Polski, ale gra również pierwsze skrzypce w swoim klubie - Panasonic Panthers. Z kolegami z klubu w poprzednim sezonie zdobył drugie mistrzostwo Japonii!

Michał Kubiak - medale

Michał Kubiak to jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy w Polsce, ale i na świecie. Jakie medale ma Kubiak? Oto dokładna lista:

  • Mistrzostwa Świata:

2014 w Polsce - złoty medal
2018 we Włoszech i Bułgarii - złoty medal

  • Mistrzostwa Europy

2011 w Austrii i Czechach - Brąz

  • Puchar Świata

2011 - Japonii - Srebro
2015 w Japonii - Brąz

  • Liga Światowa

2012 w Sofii - Złoto
2011 w Gdańsku - Brąz

  • Liga Narodów

2019 w Chicago - Brąz

Michał Kubiak - fundacja

Michał Kubiak w 2017 został współzałożycielem fundacji. która ma zbierać pieniądze na operacje i leczenie ciężko chorych dzieci. 

Michał Kubiak - Iran

Michał Kubiak został zawieszony przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej - na sześć meczów reprezentacji Polski. Wszystko za wypowiedź, która wywołała skandal w Iranie. Dla kanału Prawda Siatki na YouTube miał się źle wypowiedzieć o kibicach i siatkarzach z tego kraju. Na łamach pzps.pl, wydał specjalne oświadczenie (tam też pełna treść):

 

Po drugie, mam prawo, a wręcz obowiązek reagować, gdy moja rodzina, moi przyjaciele z boiska oraz ja sam jesteśmy obiektem gróźb i wyzwisk ze strony graczy drużyny przeciwnej i ich agresywnych kibiców. A takie sytuacje miały miejsce podczas meczów z reprezentacją Iranu.

Stanowczo podkreślam że słowa, które padły z moich ust,  były skierowane wyłącznie do osób, z którymi miałem osobiście do czynienia, tj.  siatkarzy oraz ich szowinistycznych kibiców.

Wyrażam ubolewanie, że moje słowa mogły zostać zrozumiane opacznie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze