Michał Kubiak - wzrost, żona, dzieci, medale, klub, fundacja, Iran

2019-09-17 17:16 RW
Michał Kubiak - wzrost, żona, dzieci, klub, fundacja, Iran
Autor: Lukasz Kalinowski / East News Michał Kubiak - wzrost, żona, dzieci, klub, fundacja, Iran

Michał Kubiak to jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych siatkarzy reprezentacji Polski. Ma na koncie ponad 170 występów w orłem na piersi i kilka cennych medali z największych sportowych imprez. Jego talent cenią komentarzowy i eksperci na całym świecie. Kim jest siatkarz? Jakie tajemnice skrywa? Poznajcie go bliżej - w tym artykule na ESKA.pl!

Michał Kubiak - wzrost, żona, dzieci, klub, fundacja, Iran. Wiele osób poszukuje tych informacji na temat popularnego zawodnika. Kim jest Michał Kubiak? Siatkarz ma na koncie ponad 170 występów w narodowej reprezentacji. Grając na najwyższym poziomie z orzełkiem na piersi zdobył kilka złotych, jeden srebrny i brązowych medali. Michał Kubiak nagrodzony został również Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Kubiak nie wierzy w przesądy i numerologię, co najlepiej pokazuje numer na koszulce. Siatkarz w reprezentacji występuje z numerem 13.

Michał Kubiak - wzrost, wiek

Ile lat ma Michał Kubiak? Wiek czołowego zawodnika reprezentacji Polski wzbudza zaciekawienie. Kapitan drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena urodził się 23 lutego 1988 roku w Wałczu. Oznacza to, że w 2019 roku obchodził 31. urodziny. Przyjmujący biało-czerwonych ma 191 centymetrów wzrostu. 

Michał Kubiak - żona, dzieci

Żona Michała Kubiaka to Monika. Wspólnie wychowują dwójkę dzieci: starszą - Pola i młodszą Zoję. Siatkarz bardzo chroni swojej prywatności.

Michał Kubiak - klub

Michał Kubiak występuje w barwach reprezentacji Polski, ale gra również pierwsze skrzypce w swoim klubie - Panasonic Panthers. Z kolegami z klubu w poprzednim sezonie zdobył drugie mistrzostwo Japonii!

Michał Kubiak - medale

Michał Kubiak to jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy w Polsce, ale i na świecie. Jakie medale ma Kubiak? Oto dokładna lista:

  • Mistrzostwa Świata:

2014 w Polsce - złoty medal
2018 we Włoszech i Bułgarii - złoty medal

  • Mistrzostwa Europy

2011 w Austrii i Czechach - Brąz

  • Puchar Świata

2011 - Japonii - Srebro
2015 w Japonii - Brąz

  • Liga Światowa

2012 w Sofii - Złoto
2011 w Gdańsku - Brąz

  • Liga Narodów

2019 w Chicago - Brąz

Michał Kubiak - fundacja

Michał Kubiak w 2017 został współzałożycielem fundacji. która ma zbierać pieniądze na operacje i leczenie ciężko chorych dzieci. 

Michał Kubiak - Iran

Michał Kubiak został zawieszony przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej - na sześć meczów reprezentacji Polski. Wszystko za wypowiedź, która wywołała skandal w Iranie. Dla kanału Prawda Siatki na YouTube miał się źle wypowiedzieć o kibicach i siatkarzach z tego kraju. Na łamach pzps.pl, wydał specjalne oświadczenie (tam też pełna treść):

 

Po drugie, mam prawo, a wręcz obowiązek reagować, gdy moja rodzina, moi przyjaciele z boiska oraz ja sam jesteśmy obiektem gróźb i wyzwisk ze strony graczy drużyny przeciwnej i ich agresywnych kibiców. A takie sytuacje miały miejsce podczas meczów z reprezentacją Iranu.

Stanowczo podkreślam że słowa, które padły z moich ust,  były skierowane wyłącznie do osób, z którymi miałem osobiście do czynienia, tj.  siatkarzy oraz ich szowinistycznych kibiców.

Wyrażam ubolewanie, że moje słowa mogły zostać zrozumiane opacznie. 

Najnowsze