João Almeida

Autor: LUCA BETTINI/AFP/East News

Joao Almeida - kim jest zwycięzca Tour de Pologne 2021?

2021-08-16 13:38

Joao Almeida to sportowiec, który wygrał Tour de Pologne. To najpopularniejszy wyścig kolarski w naszym kraju, który wywołuje wiele emocji wśród Polaków. Turniej już się zakończył. Choć faworytem był Polak, ostatecznie wygrał zagraniczny kolarz. Kim jest Joao Almeida, wielki zwycięzca Tour de Pologne 2021?

Tour de Pologne 2021 to największy wyścig rowerowy, jaki można śledzić w naszym kraju. Co roku najlepsi kolarze zarówno z Polski, jak i z zagranicy, przemierzają miasta w Polsce, aby w końcu dotrzeć do mety i cieszyć się z przebytej trasy. Tour de Pologne emocjonuje Polaków także dlatego, że niektórzy mają okazję zobaczyć rowerzystów w swoich miastach czy miejscowościach. Lubią podziwiać, jak grupa najlepszych sportowców przemierza znane im okolice. Tegoroczna edycja wyścigu już się zakończyła. Choć za faworyta uważany był Michał Kwiatkowski, ostatecznie ktoś inny zgarnął pierwsze miejsce. Polski kolarz zajął trzecie miejsce, a główną nagrodę zgarnął João Almeida. Kim jest? Skąd pochodzi? Jakie ma osiągnięcia? Odpowiadamy na te pytania.

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29

João Almeida - kim jest?

João Almeida to kolarz, który pochodzi z Portugalii. Urodził się 5 sierpnia 1998, co oznacza, że niedawno skończył 23 lata. Pochodzi z miasta Caldas da Rainha. Pierwszy raz w zawodowym wyścigu o dużym prestiżu wystąpił w 2017 roku. Zajął wtedy 3. miejsce na Tour of Mersin. Od tamtej pory osiągnął jednak wiele sukcesów. Na swoim koncie ma 1. miejsca w takich wyścigach jak Liège-Bastogne-Liège U23, Tour of Utah, Volta Ciclista a Catalunya czy mistrzostwa Portugalii.