Michał Kwiatkowski

i

Autor: CHRISTOPHE PETIT TESSON/AFP/East News

Michał Kwiatkowski - kolarz, Tour de Pologne 2021, wiek, wzrost, gdzie mieszka, żona, ślub, zarobki, Instagram

2021-08-10 13:08

Michał Kwiatkowski to jeden z najlepszych polskich kolarzy. Wielokrotnie odnosił sukcesy na arenie narodowej. Brał udział także w Igrzyskach Olimpijskich. Teraz wystartował w Tour de Pologne 2021, gdzie uważany jest za głównego faworyta do wygranej. Polacy poszukują informacji o polskim sportowcu. Kim jest?

Michał Kwiatkowski wygra Tour de Pologne 2021? To pytanie zadają sobie wszyscy kibice kolarstwa. Polak uważany jest za jednego z głównych faworytów wyścigu, który co roku emocjonuje wielu mieszkańców naszego kraju. Niektórzy jednak nie śledzą na bieżąco poczynań naszych kolarzy i z racji wyścigu w Polsce chcieliby dowiedzieć się więcej na temat Michała Kwiatkowskiego. Z tego powodu przygotowaliśmy podsumowanie kilku ciekawostek na jego temat.

Michał Kwiatkowski - wiek, wzrost, gdzie mieszka

Michał Kwiatkowski urodził się 2 czerwca 1990 roku w Chełmży (województwo kujawsko-pomorskie). Oznacza to, że w 2021 roku skończył 31 lat. Według informacji zamieszczonych w internecie Kwiatkowski ma 176 centymetrów wzrostu. Michał ma mieszkanie w Toruniu, jednak z racji zawodu często zmienia miejsce zamieszkania. Niedawno przebywał we Francji.

Ruszyli! 78 Tour de Pologne. Największy w Polsce wyścig kolarski zaczął się w tym roku na Placu Zamkowym w Lublinie.

Michał Kwiatkowski - żona, ślub

Michał Kwiatkowski jest żonaty od 2019 roku. Ślub wziął z z Agatą Laskowską, z którą związany jest od 2014 roku. Uroczystość zaślubin odbyła się w Toruniu.

Michał Kwiatkowski - zarobki

Zarobki sportowców to temat, który ciekawi wiele osób. Ile zarabia Michał Kwiatkowski? Według ustaleń francuskiego dziennika L’Equipe, polski kolarz rocznie może zarabiać nawet 10 milionów złotych.

Michał Kwiatkowski - Instagram

Michał Kwiatkowski podobnie jak wielu innych sportowców posiada konto na Instagramie. Można go znaleźć pod nazwą @kwiato. Kolarz zamieścił ponad 630 zdjęć, a obserwuje go ponad 300 tysięcy użytkowników aplikacji.