Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2020? Kto wychodzi z grupy na Euro 2020?

Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2020? Kto wychodzi z grupy na Euro 2020?
Autor: ALEX PANTLING/AFP/East News Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2020? Kto wychodzi z grupy na Euro 2020?

Euro 2020 - ile drużyn wychodzi z grupy? Zespoły walczą na 11 stadionach Starego Kontynentu o punkty i bramki, które liczą się w walce o fazę pucharową 16. w historii turnieju. Ile zespołów wychodzi z grupy? Kto pojawi się w fazie pucharowej? Garść szczegółów podrzucamy w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2020? 
  2. Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2020? ZASADY

Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2020? Kto wychodzi z grupy na Euro 2020? Pierwsze mecze na Euro 2020 dostarczyły kibicom ogromnych emocji, a wyniki meczów Euro 2020 wywołały duże zaskoczenie. W hitowym spotkaniu Francja pokonała Niemcy i tym samym mocno zaznaczyła swoją chęć wygrania całego turnieju. Piłkarze Węgier po zaciętej walce i jeszcze lepszej obronie dali doskonały mecz, ale pod koniec zabrakło sił, przez co Portugalia strzeliła trzy ważne bramki. Zaskoczeniem jest również wygrana Finlandii ze Szkocją, a także sroga wygrana Belgii z Francją. Zasady Euro 2020 przewidują kilka wyjątków, jeśli chodzi o grę w fazie pucharowej. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, ile zespołów wychodzi z grupy Euro 2020.

ZAŁAMANY MATEUSZ BOREK. Kulisy DRAMATYCZNEJ PORAŻKI ze Słowacją

Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2020? 

Zaskoczenie osób oglądających Mistrzostwa Europy może być bardzo duże tuż po zakończeniu fazy grupowej. Wszystko dlatego, że do fazy grupowej można awansować z trzeciego miejsca. Taki przepis obowiązuje w regulaminie od 2016 roku. Już podczas Euro 2016 skorzystały z tego takie zespoły, jak: Słowacja, Irlandia, Irlandia Północna i Portugalia, która niedługo później okazała się najlepszą drużyną Starego Kontynentu.  Dlatego też, Polska na Euro 2020 po porażce ze Słowacją i Hiszpanią wciąż będzie mieć matematyczną szansę na zwycięstwo. Z grupy na Euro 2020 wychodzi w sumie 16 drużyn.

Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2020? Co się musi stać, żeby Polska wyszła z grupy?

Ile drużyn wychodzi z grupy Euro 2020? ZASADY

Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy grup, wszystkie drużyny z drugich miejsc i cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. W momencie, gdy dwie lub więcej drużyn uzyskają tę samą liczbę punktów (po rozegraniu wszystkich meczów w grupie), o kolejności decydują kryteria określone przez UEFA. W pierwszej kolejności:

  • w pierwszej kolejności: większa liczba punktów zdobytych w meczach pomiędzy tymi drużynami
  • w drugiej kolejności: Lepszy bilans zdobytych i straconych bramek w meczach pomiędzy tymi drużynami
  • w trzeciej kolejności: Większa liczba bramek zdobytych pomiędzy tymi drużynami;
Najnowsze