Igrzyska Olimpijskie 2021 - CEREMONIA OTWARCIA. Kiedy, gdzie i o której godzinie?

Ceremonia otwarcia Tokio 2020 - kiedy, gdzie i o której godzinie? Co się będzie działo?
Autor: AP/Associated Press/East News/Hiro Komae Ceremonia otwarcia Tokio 2020 - kiedy, gdzie i o której godzinie? Co się będzie działo?

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, to podniosły moment, dzięki któremu zaczynamy czuć emocje związane z rywalizacją o najwyższe cele, czyli złote medale. Kiedy jest ceremonia otwarcia? O której godzinie jest otwarcie Olimpiady? Przekonajcie się już teraz i sprawdźcie garść szczegółów.

Spis treści

  1. Tokio 2020: ceremonia otwarcia - kiedy? [DATA]
  2. Ceremonia otwarcia Tokio 2020 - o której godzinie?
  3. Tokio 2020: ceremonia otwarcia - jak będzie wyglądać?

Tokio 2020CEREMONIA OTWARCIAkiedy, gdzie i o której godzinie? Wiele osób z niecierpliwością czeka na start zmagań z udziałem czołowych gwiazd biegów, skoku o tyczce, tenisa, pływania, rzutu młotem, czy chociażby czołowych reprezentacji siatkarskich. Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 to również nowe dyscypliny. Podjęto decyzję o przywróceniu baseballu i softballu, które po Olimpiadzie w Pekinie zostały usunięte z programu. Dodano również nowe dyscypliny, takie jak: karate, skateboarding, surfing oraz wspinaczka sportowa. Terminarz Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 wyraźnie pokazuje, że przed nami 17 dni emocji na najwyższym poziomie, a co za tym idzie niezapomniane chwile. Najlepsi sportowcy świata zmierzą się w sumie w 37. dyscyplinach, co daje 337 konkurencji. Polacy w Tokio to w sumie 428 osób, w tym 215 zawodników, 103 kobiety i 115 mężczyzn. Wszystko zapoczątkuje oczywiście ceremonia otwarcia.

Materiał Partnera

W duchu trwających XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 warto przypomnieć, że marka LOTTO – należąca do Totalizatora Sportowego – od 1994 roku jest Sponsorem Generalnym Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek. W tym roku obchodzi Jubileusz 65-lecia, którego Ambasadorem jest najlepszy piłkarz świata, Robert Lewandowski. Od 65 lat trzon misji Totalizatora Sportowego – wsparcie polskiego sportu – pozostaje niezmieniony. Rok 2021 jest rokiem 65-lecia Totalizatora Sportowego oraz rokiem największych wydarzeń sportowych, dlatego jubileuszowe działania spółki są bogate w różnego rodzaju niestandardowe działania, które angażują zarówno klientów Totalizatora Sportowego, jak i polskich kibiców. Wśród tegorocznej Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej znajdują się zawodnicy, których Totalizator Sportowy wspiera indywidualnie, a należą do nich: Karolina Koszewska-Łukasik – złota medalistka mistrzostw świata i Europy w kick-boxingu oraz srebrna medalistka mistrzostw Europy w boksie; Piotr Lisek – wicemistrz  świata w skoku o tyczce, Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), a także wioślarska czwórka podwójna: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak (z d. Springwald). Wszystkim im życzymy zdobycia złotych medali!

65-lecie Totalizatora Sportowego - Sponsora Generalnego Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Tokio 2020: ceremonia otwarcia - kiedy? [DATA]

Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 odbędą się w 2021 roku. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ze względu na trudną sytuację epidemiczną zdecydował się przenieść imprezę o rok. Całość zapoczątkuje świetnie przygotowana Ceremonia Otwarcia Igrzysk Olimpijskich, która odbędzie się 23 lipca 2021 w Japońskim Stadionie Narodowym. Na tym samym obiekcie odbędą się główne zmagania sportowców z całego świata.

Ceremonia otwarcia Tokio 2020 - o której godzinie?

O której godzinie jest ceremonia otwarcia Tokio 2020? Transmisja na żywo z rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich rozpocznie się 23 lipca 2021 o 12:55. Warto już teraz zapisać datę i godzinę, by śledzić wydarzenie.

Tokio 2020: ceremonia otwarcia - jak będzie wyglądać?

Jak będzie wyglądać ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich 2020? Co się będzie działo? Organizatorzy poinformowali, że stadion mogący pomieścić 68 tysięcy osób nie będzie mógł zostać zapełniony przez kibiców. W obiekcie będą mogli pojawić się wyłącznie sponsorzy oraz dyplomaci wraz z gośćmi specjalnymi. Sztafeta z ogniem olimpijskim wyruszyła w trasę pod koniec marca 2021. Już 23 lipca zapłonie na ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio. Zobaczymy również paradę wszystkich reprezentacji, które biorą udział w walce o medale. Polski Komitet Olimpijski poinformował, że chorążymi Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, w czasie ceremonii, będą: Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie) oraz Paweł Korzeniowski (pływanie).

Najnowsze