Iga Świątek - zarobki 2022. Ile zarobiła w karierze Świątek? [KWOTA]

i

Autor: CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/East News Iga Świątek - zarobki 2022. Ile zarobiła w karierze Świątek? [KWOTA]

Iga Świątek - zarobki 2022. Ile zarobiła w karierze Świątek? [KWOTA]

2022-06-05 14:13

Zarobki Igi Świątek najbardziej interesują osoby, które śledzą poczynania polskiej tenisistki. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że kwota, jaka wpływa na jej konto jest zasłużona. Poświęciła swoje prywatne życie, wyrzekła się imprezowego trybu życia, by spełnić marzenie o tym, by zostać najlepszą rakietą świata. Ile zarobiła w karierze Iga Świątek? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Iga Świątek - zarobki 2022
  2. Ile zarobiła w karierze Świątek? [KWOTA]

Iga Świątek - zarobki 2022 wzbudzają emocje wśród internautów. Ile zarobiła w karierze Świątek? Pytanie o dokładną kwotę, w ostatnim czasie zyskało na popularności. Wszystko to za sprawą turnieju French Open, w którym Polka pokazała wysoką formę. Po pokonaniu sześciu rywalek, stanęła do walki w finale i pokonała Coco Gauff w dwóch setach. Tym samym najlepsza rakieta świata ma na koncie dwa zwycięstwa w tym prestiżowym turnieju. Oprócz tego wygrywała jeszcze podczas turnieju w Rzymie, Doha, Miami, czy chociażby Stuttgarcie. Zarabianie zaczęło się 2006 roku. Iga mając 15 lat wygrała debiutancki turniej zawodowy ITF w Sztokholmie. Miała zgarnąć 10 tysięcy dolarów. Drugi turniej zawodowy wygrała w 2017. Za zwycięstwo w ITF w Bergamo otrzymała 15 tysięcy dolarów.

Iga Świątek - zarobki, prywatnie, wiek, rodzice, wzrost, chłopak. Kim jest Iga Świątek?

#Goraca20 Radia ESKA – Numer 1. notowania z 3.06.2022

Iga Świątek - zarobki 2022

Zarobki Igi Świątek 2022 to głównie French Open. Gdyby nie wygrała tego turnieju, to na jej konto za samo dotarcie do wielkiego finału wpłynęłoby 1,1 miliona euro. Wygrała i zgarnęła dwukrotnie więcej, czyli 2,2 miliony euro, co przy obecnym kursie walut wynosi ponad 10 milionów złotych. Trzeba pamiętać, że część tej kwoty to podatki.

Ile zarobiła w karierze Świątek? [KWOTA]

Ile zarobiła w karierze Świątek? Tu z odpowiedzią na te pytanie korzystaliśmy ze strony WTA. Zarobki Polki przed wygraną French Open 2022 wynosiły blisko 9 milionów dolarów, czyli ponad 38 milionów złotych. Trzeba pamiętać również o kontraktach sponsorskich. Tomasz Świątek, ojciec Igi zdradził niedawno Super Expressowi, że zawodniczka dostaje kwoty pomniejszone o podatki: - W Polsce na przykład ten podatek to 10 procent, ale w Stanach Zjednoczonych to już 30 procent, a we Francji trzeba zapłacić nawet 45 procent podatku. Nie mamy jednak wątpliwości, że zarobki Igi na czysto przekroczyły już barierę 12, a może nawet 15 milionów złotych.

Sonda
Czy Iga Świątek przejdzie do historii światowego tenisa?