Gala Mistrzów Sportu 2022 - WYNIKI, NOMINACJE, DATA, GODZINA

2022-01-08 22:39
Gala Mistrzów Sportu 2022 - WYNIKI, NOMINACJE, DATA, GODZINA
Autor: TRICOLORS/East News Gala Mistrzów Sportu 2022 - WYNIKI, NOMINACJE, DATA, GODZINA

Gala Mistrzów Sportu 2022 to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy kibicowali sportowcom w ostatnich dwunastu miesiącach. Kiedy jest Gala Mistrzów Sportu 2022? Kiedy poznamy wyniki na najlepszego sportowca w Polsce? O której godzinie start, a o której koniec? Garść szczegółów i odpowiedzi na te pytania poznacie w jednym miejscu.

Spis treści

 1. Gala Mistrzów Sportu 2022 - WYNIKI
 2. Gala Mistrzów Sportu 2022 - NOMINACJE
 3. Gala Mistrzów Sportu 2022 - DATA, GODZINA

Gala Mistrzów Sportu 2022 - wyniki głosowania budzą, jak zwykle duże emocje! Do tej pory najwięcej razy wygrywała Justyna Kowalczyk. W ostatnich latach natomiast zwyciężali kolejno Anita Włodarczyk, Kamil Stoch, Bartosz Kurek, Bartosz Zmarzlik i Robert Lewandowski. Właśnie napastnik Bayernu Monachium jest faworytem do zgarnięcia tytułu w tym roku. Wiele osób uważa, że tytuł najlepszego sportowca w Polsce powinien przypaść Anicie Włodarczyk, która jest już trzykrotną, złota medalistką olimpijską. W 2021 roku zdobyła złoto w Tokio, rzucając na odległość 78,48 metrów. Warto dodać, że rok przed igrzyskami olimpijskimi po operacji kolana nie była w stanie chodzić. Kiedy jest Gala Mistrzów Sportu 2022? O której godzinie zaczyna się gala Przeglądu Sportowego? Poznajcie szczegóły.

Gala Mistrzów Sportu 2022 - nominacje. Jak głosować na sportowców?

SEKRETY piłkarzy [GROSICKI, LEWANDOWSKI, SZCZĘSNY] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #30

Gala Mistrzów Sportu 2022 - WYNIKI

Wyniki na najlepszego sportowca, podczas Gali Mistrzów Sportu 2022 dla jednych będą spełnieniem życzeń, a dla drugich zaskoczeniem. W końcu każdy kibicuje innemu sportowcowi. Jedni trzymają kciuki za RL9, czyli Roberta Lewandowskiego, który zdecydowanie zasłużył, by otrzymać Złotą Piłkę po tym, gdy w jednym sezonie został najskuteczniejszym piłkarzem na świecie i pobił rekord legendarnego Gerda Mullera. Drudzy mają nadzieję, że tytuł należeć będzie do Anity Włodarczyk, która w sierpniu 2021 po raz trzeci z rzędu została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. W stawce są jeszcze inni sportowcy, którzy dawali nam radość w ostatnich dwunastu miesiącach. Wyniki na najlepszego sportowca poznamy 8 stycznia 2022 po godzinie 22:30. 

Gala Mistrzów Sportu 2022 - NOMINACJE

Nominowani do tytułu najlepszego sportowca to nie tylko Robert Lewandowski i Anita Włodarczyk. To także Paweł Fajdek, który w Tokio zdobył brązowy medal olimpijski w rzucie młotem, Hubert Hurkacz, który ograł Rogera Federera, czy chociażby sztafeta mieszana 4x400 m, która zdobyła złoty medal w Tokio. W sumie na starcie o głosy internautów stanęło 20. doskonałych sportowców.

Gala Mistrzów Sportu 2022 - NOMINOWANI

 1. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
 2. Patryk Dobek (lekkoatletyka)
 3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
 4. Hubert Hurkacz (tenis)
 5. Sztafeta 4x400 m – Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka)
 6. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
 7. Malwina Kopron (lekkoatletyka)
 8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
 9. Tadeusz Michalik (zapasy)
 10. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
 11. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)
 12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
 13. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill (żeglarstwo)
 14. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
 15. Iga Świątek (tenis)
 16. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
 17. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
 18. Sztafeta mieszana 4x400 m – Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
 19. Bartosz Zmarzlik (żużel)
 20. Piotr Żyła (narciarstwo klasyczne)

Głosujący zadecydowali, że na trzecim miejscu na podium znalazł się Bartosz Zmarzlik, drugie miejsce zajęła Anita Włodarczyk, a sportowcem roku 2021 został Robert Lewandowski. 

Gala Mistrzów Sportu 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy jest gala Mistrzów Sportu 2022? O której godzinie początek, a o której godzinie koniec? Wydarzenia odbędzie się 8 stycznia 2022. Początek punktualnie o godzinie 20:00. Gala zakończy się około 22:30. 

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze