Gala Mistrzów Sportu 2022 - nominacje. Jak głosować na sportowców?

2022-01-08 10:08
Robert Lewandowski
Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Już w sobotę 8 stycznia, odbędzie się 87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski. Wśród nominowanych znajduje się wiele popularnych nazwisk, między innymi Robert Lewandowski czy też Kamil Stoch. Jak głosować na sportowców? W jaki sposób można oddać głos na swojego faworyta? Sprawdźcie szczegóły dotyczące Gali Mistrzów Sportu 2022.

Gala Mistrzów Sportu 2022 odbędzie się już w sobotni wieczór 8 stycznia o godzinie 20. Będzie to 87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego oraz Telewizji Polsat, podczas którego poznamy nazwisko Najlepszego Sportowca Polski. Wśród nominowanych do tego tytułu dominują głównie bohaterowie sierpniowych igrzysk - mistrzowie z Tokio. Tuż obok nich znajdują się także polscy skoczkowie - Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz między innymi Robert Lewandowski, Bartosz Zmarzlik, Hubert Hurkacz, Anita Włodarczk, czy też Iga Świątek. Przypomnijmy, że Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski, powstał w 1926 roku z inicjatywy ówczesnego redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego - Kazimierza Wierzyńskiego. Od tamtego czasu czytelnicy oraz widzowie, corocznie wybierali dziesięciu najlepszych bohaterów sportu z naszego kraju. Jest to drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie, który cieszy się ogromną popularnością.

SKOKI NARCIARSKIE. Wszystko o Polakach | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #37

Gala Mistrzów Sportu 2022 - nominowani

Kto walczy o tytuł Najlepszego Sportowca Roku? Lista jest naprawdę długa i uzupełniają ją nie tylko lekkoatleci, ale także piłkarze, skoczkowie narciarscy, a także tenisiści.

 1. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
 2. Patryk Dobek (lekkoatletyka)
 3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
 4. Hubert Hurkacz (tenis)
 5. Sztafeta 4x400 m – Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka)
 6. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
 7. Malwina Kopron (lekkoatletyka)
 8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
 9. Tadeusz Michalik (zapasy)
 10. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
 11. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)
 12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
 13. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill (żeglarstwo)
 14. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
 15. Iga Świątek (tenis)
 16. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
 17. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
 18. Sztafeta mieszana 4x400 m – Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
 19. Bartosz Zmarzlik (żużel)
 20. Piotr Żyła (narciarstwo klasyczne)

Gala Mistrzów Sportu 2022 - głosowanie

Jak głosować na  ulubionego sportowca? Głosowanie internetowe niestety już się skończyło. Internauci mogli oddawać głosy za pośrednictwem stron przegladsportowy.pl i polsatsport.pl do piątku 31 grudnia 2021 roku do godz. 12:00. Jednak głosowanie jeszcze się nie skończyło! Do 7 stycznia 2022 roku do godziny 16:00, każdy zainteresowany może oddać głos, wysyłając SMS na numer 7371, w którego treści należy wpisać numer kandydata (patrz wyżej). Pierwszy etap głosowania wyłoni dziesięciu finalistów konkursu, a ponowne głosowanie ruszy 8 stycznia podczas Gali Mistrzów Sportu. Każdy będzie mógł oddać głos za pomocą SMS, wyłącznie na finałową dziesiątkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze