Christian Eriksen - wiek, wzrost, Inter Mediolan, żona, Instagram, dzieci, Euro 2020

2021-06-12 20:03 kg
Christian Eriksen
Autor: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Christian Eriksen to duński piłkarz, występujący na pozycji pomocnika we włoskim klubie Inter Mediolan, a także w reprezentacji Danii. Sportową karierę rozpoczął już w wieku 3 lat. To właśnie wtedy jako junior dołączył do klubu Middelfart G&BK. W 2005 roku odszedł do jednego z czołowych duńskich klubów - Odense Boldklub, w którym grał w zespole juniorów. Cztery lata później jego talent zauważyli skauci Ajaxu, dzięki czemu trafił do ich zespołu juniorów.

Christian Eriksen - wiek, wzrost, Inter Mediolan, żona, Instagram, dzieci, Euro 2020 - to informacje, które najbardziej interesują was w temacie piłkarza. Z zespołu juniorów Ajaxu piłkarz trafił do pierwszego zespołu, a następnie w 2013 roku podpisał kontrakt z Tottenhamem. Na początku 2020 roku Christian Eriksen podpisał kontrakt z Interem Mediolan. W duńskiej reprezentacji gra od 3 marca 2010 roku.

Rozpoczyna się Euro 2020

Christian Eriksen - wiek, wzrost

Christian Eriksen urodził się 14 lutego 1992 roku w Middelfart. Ma 29 lat i 182 cm wzrostu.

Christian Eriksen - żona, dzieci

Partnerką piłkarza jest Sabrina Kvist Jensen. Para ma dwójkę dzieci. 

Christian Eriksen - Euro 2020

W sobotę 12 czerwca 2021 roku podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 na stadionie Parken Stadium w Kopenhadze reprezentacja Danii spotkała się z reprezentacją Finlandii. Podczas spotkania Christian Eriksen niespodziewanie upadł na murawę. Momentalnie na murawie pojawiły się służby, które rozpoczęły reanimację zawodnika. Medycy robili wszystko, aby przywrócić funkcje życiowe. Reanimowanego przez kilkanaście minut piłkarza zabrano na noszach poza teren stadionu. Duńska telewizja DR1 poinformowała, że funkcje życiowe po ataku serca zostały przywrócone. Stan Eriksena jest stabilny.

Christian Eriksen - Inter Mediolan

W styczniu 2020 roku Eriksen podpisał 4,5 letni kontrakt z włoskim klubem Inter Mediolan. Dotychczas rozegrał 60 meczów w klubie.

Christian Eriksen - Instagram

Sportowiec ma oczywiście konto na Instagramie - @chriseriksen8. Wrzuca tam zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego.

Najnowsze