Aleksandra Mirosław: Tokio, bouldering, wzrost, wiek, mąż. Kim jest polska olimpijka?

2021-08-05 11:51
Aleksandra Mirosław: Tokio, bouldering, waga, wzrost, wiek, mąż. Kim jest polska olimpijka?
Autor: various sources / AFP / EAST NEWS Aleksandra Mirosław: Tokio, bouldering, waga, wzrost, wiek, mąż. Kim jest polska olimpijka?

Aleksandra Mirosław to polska zawodniczka, która specjalizuje się we wspinaczce sportowej. Jest sklasyfikowana na trzecim miejscu światowego rankingu IFSC. Sportsmenka reprezentuje nasz kraj w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio.

Aleksandra Mirosław: Tokio, bouldering, wzrost, wiek, mąż. Kim jest polska olimpijka? Aleksandra Mirosław urodziła się w Lublinie. W wieku siedmiu lat rozpoczęła karierę jako pływaczka. Pod wpływem sukcesów starszej siostry Małgorzaty, postanowiła zmienić dyscyplinę. W 2007 roku zaczęła trenować wspinaczki w lubelskim klubie Skarpa. Od 2014 roku reprezentuje klub KW Kotłownia Lublin. Jest dwukrotną mistrzynią świata z austriackiego Innsbrucka i japońskiego Hachiōji. Została wicemistrzynią w 2013, a sześć lat później mistrzynią Europy. W klasyfikacji World Games we wspinaczce na szybkość Aleksandra została sklasyfikowana na piątej pozycji. W trakcie kwalifikacji do finału na olimpiadzie w Tokio zabrakło jej jednej setnej sekundy do wyrównania rekordu świata.

Michał Pol rapuje piosenkę Chillwagon. Jego nawijka rozbawiła internautów

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27

Aleksandra Mirosław: Tokio

Aleksandra Mirosław Tokio. Aleksandra Mirosław reprezentuje nasz kraj w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio. Specjalizuje się we wspinaczce sportowej. Polka zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w piątek, 6 sierpnia 2021 roku, o godzinie 10:30.

Aleksandra Mirosław: bouldering

Aleksandra Mirosław bouldering. Bouldering to nic innego jak trójbój we wspinaczce sportowej. Składa się z trzech konkurencji. Chodzi o rozwiązanie największej ilości problemów wspinaczkowych w jak najmniejszej liczbie prób. Limit czau to 4 minuty na każdy problem. Niezbędnymi cechami jest siła, elastyczność, dynamika i technika. Aleksandra Mirosław weźmie udział w finale tej konkurencji w piątek, 6 sierpnia 2021 roku, o godzinie 11:30.

Wojciech Nowicki: Tokio, wzrost, żona, wiek, medale, waga. Kim jest polski młociarz?

Aleksandra Mirosław: wzrost

Aleksandra Mirosław wzrost. Aleksandra Mirosław mierzy 162 centymetry. Oznacza to, że jest średniego wzrostu.

Justyna Święty-Ersetic - Tokio 2020, mąż, ciekawostki, wzrost, ile ma lat, Instagram, choroba, rekord

Aleksandra Mirosław: wiek

Aleksandra Mirosław wiek. Aleksandra Mirosław urodziła się 2 lutego 1994 roku w Lublinie. Oznacza to, że polska zawodniczka uprawiająca wspinaczkę sportową, obchodziła w 2021 roku 27. urodziny.

Aleksandra Mirosław: mąż

Aleksandra Mirosław mąż. Aleksandra Mirosław ma męża Mateusza Mirosława. Para zaręczyła się 1 lipca 2017 roku, a pobrała 21 czerwca 2019 roku. Mąż Aleksandry jest również jej trenerem.

Najnowsze