Polskie Zamki

Zamek Krzyżtopór. Jak zwiedzać, żeby się nie znudzić? Wskazówki, zdjęcia, aplikacja, historia

Zamek Krzyżtopór to piękna budowla - zwłaszcza z lotu ptaka. Byliście, widzieliście i nie rozumiecie, dlaczego jest tak popularny? Pomożemy - podpowiadamy, jak zwiedzać ten fascynujący budynek i nie wrócić zawiedzionym.

Spis treści

 1. Jak zwiedzać Zamek Krzyżtopór?
 2. Dlaczego Zamek Krzyżtopór jest tak popularny?
 3. Zamek Krzyżtopór - cennik 2023

Zamek Krzyżtopór jest piękny, ale po kilkunastu minutach zwiedzania korytarzy ruin można zacząć się mocno nudzić. Jak to się dzieje, że obiekt, w którego bramie witają nas potężny, kamienny krzyż i topór, jest dziś tak popularny, mimo tak skąpych wnętrz i - mogłoby się wydawać - oszczędnych interesujących punktów zaczepienia? Już wyjaśniamy!

Jak zwiedzać Zamek Krzyżtopór?

 • Przede wszystkim przed wizytą pobierzcie aplikację "Zamek Krzyżtopór". W czasach świetności był to obiekt niezwykle piękny i bogato wykończony; w jednej z wież posiadał nawet akwarium wbudowane w podłogę. Dzięki aplikacji będziecie mogli porównać obecny widok zamku z ówczesnym.

Dzięki nowej aplikacji mobilnej, którą stworzyliśmy, zabierzemy Cię w niezwykłą podróż po salach balowych, kaplicy, galerii, grocie, tarasach widokowych i dziedzińcach z czasów świetności zamku - czytamy w opisie aplikacji.

 • Zwiedzajcie z przewodnikiem - w niedzielę o 13:00 i 14:00 przewodnik oprowadza po Zamku i w zajmujący sposób przybliża historię obiektu i właścicieli, a także legendy związane z tym miejscem. To najlepszy sposób na poznanie ciekawostek, strasznych historii i wspaniałego wyposażenia, którego już nie ma. Usługa nie jest dodatkowo płatna.
 • Wybierzcie się na nocne zwiedzanie - na pewno dostarczy Wam więcej emocji niż zwiedzanie w świetle dziennym. Choć jest dodatkowo płatne (35 lub 55 zł za osobę w zależności od ilości atrakcji), zapewni oprowadzanie przy świetle pochodni, straszne historie i piękne oświetlenie zamku, a w pakiecie premium również pokaz walki i naukę tańca dworskiego. To zwiedzanie również prowadzi przewodnik; odbywa się w wyznaczonych terminach (znajdziecie je na stronie Zamku).
 • Jeśli będziecie zwiedzać bez przewodnika, oprócz pobrania aplikacji zapoznajcie się też wcześniej z historią Krzyżtopora - zupełnie zmieni to Wasz odbiór budowli.
Zamek Krzyżtopór - jak zwiedzać, żeby się nie znudzić? Zdjęcia, historia

i

Autor: Julia Dragović Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Dlaczego Zamek Krzyżtopór jest tak popularny?

 • Wrażenie robi przede wszystkim dzięki swojej historii i interesującym ciekawostkom.
 • Odbywają się tu różne wydarzenia fantasy, np. związane z Wiedźminem.
 • Jest potężną budowlą.
 • Z lotu ptaka zachwyca bryłą.

Zobacz też: Magiczny Krzyżtopór: Spotkanie z Fantastyką. Niezwykłe nocne zwiedzanie

Zamek Krzyżtopór - cennik 2023

Bilet normalny 18 zł / os.
Bilet ulgowy 15 zł / os.
Z Kartą Dużej Rodziny 13 zł / os.
Bilet grupowy 14 zł / os.
Nocne zwiedzanie standard 35 zł / os.
Nocne zwiedzanie premium 55 zł / os.