Chorwacja, turystyka

i

Autor: pixabay Wirtualne podróże po Chorwacji

Chorwacja

Wirtualne spacery po Chorwacji. Pomagają w odkrywaniu atrakcji turystycznych

2024-03-27 9:51

Postęp technologiczny zmienia świat i ułatwia jego eksplorowanie. Portal internetowy Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej udostępnił podróżnym platformę, dzięki której można odbyć wirtualny spacer po najpopularniejszych zakątkach kraju w technologii VR 360.

Chorwacja to bardzo popularny kierunek podróży. Południowoeuropejski klimat, przepiękne kurorty, egzotyczne krajobrazy i liczne zabytki przyciągają wielu turystów z całego świata. Chorwacka Wspólnota Turystyczna dba próbuje wychodzić naprzeciw współczesnej, internetowej społeczności i postanowiła wykorzystać technologię VR 360, aby w precyzyjny sposób zapoznać podróżnych z turystycznymi dobrodziejstwami, jakie skrywa Chorwacja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pamiątki z Chorwacji - co kupić? Lokalne produkty, które warto przywieźć z wakacji?

ESKA Summer City: Shuvary Park i Terma Bania

Kilkadziesiąt wirtualnych spacerów po Chorwacji

Portal internetowy croatia.hr jest stroną, która w najlepszy sposób promuje Chorwację i zachęca do odwiedzania jej najciekawszych zakątków. Możemy tam możemy wyruszyć na wirtualny spacer. Zdjęcia prezentowana są zarówno z powietrza jak i z lądu, dzięki czemu możemy przyjrzeć się dokładnie całej okolicy. Co więcej, podczas takiej wyprawy możemy zapoznać się z liicznymi ciekawostkami. Klikając w ikonę "i" wyświetlającą się na ekranie możemy zapoznać się z historią wielu zabytków.

Nieustannie inwestujemy w kanały promocji i komunikacji, nadążając za nowoczesnymi trendami. Digitalizacja chorwackiego turystyki, obok zrównoważonego rozwoju, stanowi jeden z kluczowych strategicznych kierunków jej dalszego rozwoju. W przyszłości planujemy dodatkowo rozwijać tę platformę VR o nowe rozwiązania technologiczne oraz materiały z nowych destynacji i kolejne warianty językowe - powiedział Kristjan Staničić, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

Do tej pory udostępniono 63 wirtualne spacery w technologii VR 360 i dostępna jest w czterech językach. Na stronie można zapoznać się z takimi miejscami i regionami jak Dugopolje, Gorski Kotar, Novalia, wyspa Krk, Rogoznica i wiele innych.