Podróże

i

Autor: pixabay Podróże w sezonie jesień-zima 2023/24

Podróże

Wakacje All Inclusive 2023 - najpopularniejsze kierunki na jesień i zimę. Gdzie warto polecieć?

2023-09-21 9:47

Koniec sezonu wakacyjnego nie oznacza, że nie możemy wybrać się w fascynującą podróż. Już teraz możesz zaplanować wycieczkę do miejsc, w którym chcesz spędzić jesienno-zimowy urlop. Przedstawiamy najpopularniejsze kierunki.

Biura podróży prześcigają się w ofertach na sezon jesień-zima. Na stronach można znaleźć wiele ciekawych destynacji, które cieszą się wielką popularnością wśród podróżujących.

Jeżeli planujesz wakacje na jesieni bądź zimą, warto zapoznać się z ofertami i już teraz wykupić interesująca cię wycieczkę. Gdy u nas za oknem pogoda nie będzie już zachęcała do plenerowych aktywności, rozważ lot do ciepłych krajów. My podpowiadamy, w które miejsca warto się udać w tym sezonie.

ESKA SUMMER CITY TERMY

TOP 5 kierunków na wakacje w sezonie jesień-zima 2023/24

Pomysłów na jesienno-zimowe wakacje jest wiele, a oferta wyjazdów niezliczona. Jeżeli szukasz pomysłu na wyjazd, mamy dla ciebie kilka sprawdzonych i popularnych miejsc na wakacje.

Malta to idealne miejsce na urlop w miesiącach od listopada do lutego. Temperatura oscyluje w granicach 20 stopni, przyhotelowe baseny zachęcają do kąpieli, a kraj kusi możliwością odbycia wielu ciekawych wycieczek. Ceny w tych miesiącach są znacznie niższe niż w sezonie letnim, a turystów nie ma tak dużo, więc można spokojnie oddać się zasłużonemu relaksowi.

Tunezja również zachęca piękną pogodą, a kurorty kuszą luksusem. Ten kraj charakteryzuje się przepiękny wybrzeżem, ciekawą historią, przepysznym jedzeniem, a słońce świeci tu 300 dni w roku. Październik to świetna pora, aby odwiedzić Tunezję, ponieważ temperatury dochodzą tu nawet do 25 stopni Celsjusza.

Zanzibar to kwintesencja rajskiego wypoczynku. Tu świetna pogoda dopisuje przez cały rok, a lazurowa woda, tropikalna roślinność i niezwykła kultura potrafią skraść serce. Biorąc pod uwagę sezon jesienno-zimowy, najlepiej wybrać się na Zanzibar w styczniu i lutym, wtedy nie ma tylu dni deszczowych, co np. w listopadzie czy grudniu. Co więcej, od grudnia do marca panuje tu temperatura ok. 26 stopni, więc idealna dla osób, które chcą się wygrzać na plaże, a przy okazji nie cierpieć z powodu upału.

Maroko - październik i listopad to świetny czas, aby wybrać się do Maroko Temperatura waha się między 22-26 stopni Celsjusza, a temperatura wody ma ok. 20 stopni. Jak widać, tu jesień jest bardzo łagodna, a taka pogoda sprzyja zarówno plażowaniu, jak i pieszym wycieczkom.

Kuba - tutaj temperatura w sezonie od października do lutego osiąga 30 stopni, a woda nawet 26 stopni. Dodać do tego niesamowitą, lokalną kulturę, tropikalną roślinność, biały piasek, malowniczą architekturę i miejscowości tętniące życiem nawet nocną porą, otrzymamy wakacje idealne. Nic dziwnego, że Kuba cieszy się tak dużą popularnością wśród podróżujących.