Wyniki

VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów zakończone. Zobacz, kto znalazł się na podium

2024-07-10 21:04 Materiał sponsorowany

Przez kilka tygodni mogliśmy obserwować, jak uczestnicy VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów zwiedzali Polskę, by nakręcić ciekawe filmy, zrobić zachwycające zdjęcia i podzielić się swoimi doświadczeniami z podróży. Ich wyprawy właśnie się skończyły – konkurs dobiegł końca, a my już znamy zwycięzców!

Mistrzostwa Blogerów

i

Autor: Materiały prasowe

Do Mistrzostw zgłosiło się wielu autorów blogów podróżniczych, a jury wybrało 16 uczestników. Każdemu z nich przypisano jedno z województw. Ich zadaniem było przedstawienie atrakcji wartych odwiedzenia – zabytków, cudów przyrody, ciekawej architektury czy angażujących wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Zobacz, kto znalazł się na podium w tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów.

„Pora na wycieczkę” laureatami 1. miejsca

Karolina i Filip od 3 lat prowadzą swojego bloga pn. „Pora na wycieczkę”, w którym dzielą się swoją pasją do podroży. Kiedy tylko nadchodzi weekend, pakują plecaki i wyruszają w kolejną wyprawę. W ramach mistrzostw pokazali, jakie cuda skrywa województwo małopolskie. Za swoje materiały konkursowe, m.in. film, w którym pokazali aż 15 ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Małopolsce, otrzymali 1. miejsce w konkursie. W ramach swoich podróży po regionie pokazali np. zapierające dech w piersiach Zagórzańskie Dziedziny w okolicy Mszany Dolnej. Na potrzeby filmu przeprowadzili wywiady z mieszkańcami Małopolski, by poznać ciekawostki i kulturę regiony. Zaprezentowali również widoki, jakie rozciągają się na Beskid Wyspowy, wędrowali ścieżkami Gorczańskiego Parku Narodowego, wspięli się na wzgórze zwane Górą Zyndrama czy zjechali pod ziemię, by pokazać Podziemny Olkusz. Za swoje materiały konkursowe zdobyli nagrodę główną w postaci 15 000 PLN.

VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

i

Autor: Materiały prasowe

„My na szlaku” na 2. miejscu w konkursie

W ramach Mistrzostw mogliśmy również poznać Angelikę, Mateusza oraz ich córkę Maję, czyli autorów bloga „My na szlaku”. Jak sami mówią, przeszli już 280 górskich szlaków zarówno w Polsce, jak i za granicą. Rodzina docenia piękno natury oraz dzieli się swoją pasją do podróżowania z fanami w internecie. „My na szlaku” to również laureaci 2. miejsca w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów. W swoich materiałach konkursowych przedstawili piękno województwa lubelskiego. W ich inspirujących filmach pokazali np. piękno natury skryte w Rezerwacie „Czartowe Pole” czy pełne spokoju wzgórze Kamień, zwanym również Górą Piekiełko. Jednakże Lubelskie to nie tylko natura, ale też wiele atrakcji, m.in. Park Żywiołów – Archipelag Roztocze czy Kamieniołom z Platformą Widokową w Nowinach. Pokazali również miejsca, gdzie ręka człowieka doskonale współgra z naturą, czyli miejscowość Zwierzyniec, gdzie znajduje się urokliwy, barokowy zespół kościelny św. Jana Nepomucena na wyspie. Kapituła konkursu nagrodziła ich nagrodą w postaci 8 000 PLN.

VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów

i

Autor: Materiały prasowe

Laureaci 3. miejsca, czyli „AHOJ! Przygodo”

W VII Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów wzięli udział również Agnieszka i Mariusz, czyli autorzy podróżniczego bloga „AHOJ! Przygodo”. W swoich filmach konkursowych pokazali, że województwo lubuskie to miejsce, gdzie człowiek może odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i nacieszyć oczy piękną, dziką naturą. W swojej konkursowej podróży odwiedzili m.in. kultowy Park Mużakowski w Łęknicy i Łuk Mużakowa wpisany na listę UNESCO. Podczas swojej wyprawy nagrali również relację z odwiedzin w Parku Książęcym Zatonie w Zielonej Górze, Parku Pałacowym w Żaganiu czy Parku Narodowym Ujście Warty. Zaprezentowali też atrakcję, której nie można pominąć podczas wyprawy do Lubuskiego, czyli nowoczesny Ośrodek Muzealno-Edukacyjny w Słońsku oraz Palmiarnię w Zielonej Górze. Widzów zabrali też w podróż po niesamowitych jeziorach województwa lubuskiego, zwanym również Krainą 500 Jezior. Za swój udział w konkursie zdobyli 3. miejsce oraz nagrodę w wysokości 5 000 PLN.

Wyróżnienie dla bloga „Szalone Walizki”

Dorota i Jarosław Kowalscy, czyli autorzy bloga „Szalone Walizki”, zachwycili swoimi materiałami kapitułę konkursu. Ich filmy zostały wyróżnione za ciekawie opowiedzianą historię oraz wysokie walory artystyczne. Również ich fani byli zachwyceni stworzonymi przez wideo, które opowiadały o miejscach wartych odwiedzenia w polskiej krainie jezior, czyli województwie warmińsko-mazurskim. Dorota i Jarosław zabrali widzów na oglądanie wschodu słońca nad Łyną czy na miejski spływ kajakiem w Olsztynie, gdzie można zobaczyć np. zabytkowe wiadukty za Starym Miastem.

Mistrzostwa Blogerów

i

Autor: Materiały prasowe

Nagrody dodatkowe w kategoriach „TikTok” i „Blog”

Uczestnicy konkursu mogli również wykonać zadanie dodatkowe, aby zdobyć nagrody w wysokości 5 000 PLN w dwóch kategoriach. Celem było wykonanie rolki na TikTok bądź wpisu blogowego nt. 20-lecia obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej oraz miejscach, wartych odwiedzenia, które zyskały dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

W kategorii „TikTok”, nagrodę w wysokości 5 000 PLN otrzymali Ela i Łukasz, czyli autorzy bloga „Endless Travel”, których zadaniem było pokazanie miejsc wartych odwiedzenia w województwie zachodniopomorskim. Podczas swojej konkursowej podróży po Pomorzu Zachodnim, pokazali internautom m.in. Winnicę Turnau znajdującą się w Baniewicach czy Pasiekę Fujarskich w Kluczewie. Odkryli również tajemnice skrywane w murach Pałacu Siemczyno czy zabrali widzów w podróż w czasie do wczesnego średniowiecza poprzez wizytę w Centrum Słowian i Wikingów „Wolin-Jomsborg-Wineta”. Zaprezentowali również niezwykle długą, aczkolwiek malowniczą trasę rowerową, która ciągnie się ponad 200 kilometrów wzdłuż wybrzeża.

Drugą nagrodę dodatkową w kategorii „Blog”, w wysokości 5 000 PLN, otrzymali Ewa i Rafał, czyli „Aktywni w Podróży”. Ich zadaniem było zaprezentowanie województwa śląskiego bogatego w wiele atrakcji turystycznych. W swoich materiałach konkursowych zabrali internautów na wycieczkę Szlakiem Rowerowym Orlich Gniazd, pokazali cuda natury w rezerwacie Smoleń, a także zawitali do pobliskiego Zamku Pilcza, skrywającego bogatą historię. Wzięli widzów również w podróż The LOOP Beskidy, czyli w Wielką Pętlę Beskidzką na aż 250 km wycieczkę przez Beskid Śląski, Żywiecki i Mały. Filmy zachwycają pięknymi widokami oraz ciekawymi informacjami, które z pewnością zainspirują do podróży szlakami województwa śląskiego.

Zainspiruj się materiałami uczestników VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i BlogerówJeśli jesteście głodni wrażeń podczas tych wakacji i lubicie aktywny wypoczynek, koniecznie zainspirujcie się materiałami konkursowymi stworzonymi przez uczestników Mistrzostw. To ogrom pomysłów na kierunki, które warto obrać podczas urlopu. Taki jest również cel tego konkursu – zachęcenie do odwiedzania polskich zabytków, cudów natury czy poznawania polskiej kultury, która jest różnorodna i wyjątkowa. Nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, aby świetnie spędzić lato.

Organizatorem konkursu jest Polska Organizacja Turystyczna, która od lat podejmuje działania na rzecz promowania polskiej turystyki. Udział w konkursie to nie tylko okazja, by wygrać atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim, aby podzielić się swoją pasją do podróżowania oraz odkryć wiele ciekawych miejsc, których jest niemało w każdym zakątku Polski.

Zachęcamy do wizyty na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/ oraz odwiedzania mediów społecznościowych uczestników VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów, by odkryć również inne ciekawe miejsca, które warto uwzględnić w swoich podróżniczych planach. Zapraszamy też do śledzenia kolejnych edycji konkursu.