Narciarstwo, Zima, Góry, Stok narciarski

i

Autor: pixabay Ośrodek narciarski Jenner-Schönau am Königssee kończy działalność (zdj. poglądowe)

Alpy

Słynny ośrodek narciarski zostaje zamknięty. Jest pomysł na inną działalność w tym miejscu

2024-02-12 14:38

Popularny wśród Europejczyków ośrodek narciarski położony w Niemczech, kończy swoją działalność. Pojawiła się oficjalna decyzja o jego zamknięciu z powodu wysokich kosztów sztucznego naśnieżania. Jednakże, zamiast pozostawiać to miejsce opustoszałe, pojawił się nowy pomysł, który daje nadzieję na doskonałe zagospodarowanie tego pięknego terenu.

Dla wielu Europejczyków, ośrodek narciarski Jenner-Schönau am Königssee, był ważnym miejscem na mapie zimowych atrakcji, ale do czasu. Zmiany klimatu wpłynęły negatywnie na ilość naturalnego śniegu. To zniechęciło turystów do odwiedzania regionu Berchtesgadener Land w niemieckiej Bawarii, i to mimo wspaniałej infrastruktury - na terenie znajduje się kilka tras narciarskich, sięgających nawet 1850 m n.p.m., a także imponująca kolej linowa Jennerbahn, która została wzniesiona sześć lat temu i kosztowała 60 mln euro.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Daty otwarcia największych europejskich stoków narciarskich. Gdzie już można szusować?

Popularny ośrodek narciarski w niemieckich Alpach zostaje zamknięty dla narciarzy i snowboardzistów

Decyzja o zamknięciu ośrodka narciarskiego była jednak nieunikniona z powodu ekonomicznych wyzwań, z którymi borykał się zarząd. Prezes ośrodka Thomas Mühlthaler musiał podjąć trudną decyzję. Ogłosił, że dla narciarzy i snowboardzistów będzie to ostatni sezon na stoku.

Jest jednak nowy plan, który zakłada stworzenie ośrodka, który będzie przyjazny dla rodzin z dziećmi. Oznacza to m.in. wyznaczenie specjalnych tras dla narciarstwa biegowego, które będą odpowiednie dla osób początkujących i dzieci, oraz zapewnienie bezpiecznych stoków do saneczkowania.

Kwalifikacja wojskowa - Poranek ESKA