Turystyka

Polska w katalogu amerykańskiego touroperatora. Te atrakcje Polski znajdują się w ofercie

2024-05-16 12:21

Polska znalazła się na liście atrakcyjnych miejsc turystycznych jednego z największych touroperatorów w Stanach Zjednoczonych, Pleasant Holidays. Dzięki staraniom Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Chicago, oferta wycieczek do Polski trafiła do katalogu firmy. To znaczący krok w promowaniu Polski jako atrakcyjnego celu podróży dla amerykańskich turystów.

Pleasant Holidays, działający od 1959 roku, jest jednym z wiodących touroperatorów na świecie, oferującym pakiety wakacyjne, loty, hotele, rejsy, wynajem samochodów, ubezpieczenie podróży i powiązane z tym usługi turystyczne. Firma obsługuje najpopularniejsze kierunki turystyczne, w tym Afrykę, Azję, Amerykę Środkową i Południową, Meksyk, Europę, Karaiby, Hawaje, Bliski Wschód oraz region Południowego Pacyfiku. Siedziba firmy znajduje się w Westlake Village w Kalifornii, a biura regionalne w San Diego i Honolulu zatrudniają ponad 400 pracowników. Teraz zainteresowali się Polską, co dobrze wróży naszej lokalnej turystyce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Na molo w Sopocie nie wejdziesz już za darmo. Ile kosztuje wstęp?

SHORT - Reacts - Roxie Węgiel - Agustin Dance Dance Dance | ESKA

Dzięki współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, Pleasant Holidays wprowadziło do swojej oferty wakacje w Polsce, obejmujące zakwaterowanie w 30 hotelach światowych marek, takich jak Hilton, Marriott i Holiday Inn. W ofercie touroperatora znajdują się również przeloty, transfery oraz prywatne wycieczki w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Jedną z głównych atrakcji proponowanych przez Pleasant Holidays jest zwiedzanie zamku w Malborku, największego ceglastego zamku na świecie i jednego z najważniejszych zabytków w Polsce. Ponadto, turyści mogą podążać szlakami dziedzictwa chrześcijańskiego oraz żydowskiego, a także zwiedzać warszawską Pragę z degustacją w Muzeum Polskiej Wódki.

Wzrost zainteresowania Polską

Według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2023 roku z polskiej bazy noclegowej skorzystało 472 tys. turystów z USA, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu z rokiem 2022 i o 26% w porównaniu z 2019 rokiem, przed pandemią. Tym samym, Amerykanie stali się czwartą najliczniejszą grupą turystów w Polsce, zaraz po Niemcach, Ukraińcach i Brytyjczykach. Więcej turystów z USA odwiedziło Polskę niż z Włoch, Francji czy Holandii.

Bartosz Szajda, dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Chicago, wyraził zadowolenie z rosnącego zainteresowania Polską. Jak zauważył, Amerykanie bardzo pozytywnie oceniają Polskę, doceniając czystość i wygodę hoteli, fenomenalną kuchnię oraz umiarkowane ceny.

Atrakcje turystyczne w Polsce promowane przez Pleasant Holidays

Pleasant Holidays oferuje swoim klientom szeroki wachlarz atrakcji, które mają na celu pokazanie różnorodności i bogactwa polskiego dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego. W Krakowie turyści mogą zwiedzać Wawel, dawne królewskie wzgórze, oraz podziwiać urokliwe uliczki Starego Miasta. Warszawa zachwyca nowoczesnością i historycznymi zabytkami, a Gdańsk oferuje niezapomniane widoki na Morze Bałtyckie i średniowieczną architekturę.

Zwiedzanie zamku w Malborku to wyjątkowa podróż w czasie do średniowiecznych czasów krzyżackich, gdzie można poczuć atmosferę dawnych rycerskich turniejów i zobaczyć imponujące sale zamkowe. Szlaki dziedzictwa chrześcijańskiego prowadzą przez najważniejsze polskie sanktuaria, w tym Jasną Górę w Częstochowie, a szlaki dziedzictwa żydowskiego oferują możliwość poznania historii i kultury polskich Żydów, w tym wizytę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Warszawska Praga to dzielnica, która zachowała wiele ze swojego przedwojennego charakteru. Turyści mogą tu odwiedzić Muzeum Polskiej Wódki, gdzie oprócz degustacji różnych rodzajów trunku, dowiedzą się o historii i tradycji jego produkcji w Polsce.

Wprowadzenie Polski do katalogu Pleasant Holidays to znaczący krok w promowaniu naszego kraju na amerykańskim rynku turystycznym. Dzięki tej współpracy, turyści z USA mają teraz łatwiejszy dostęp do szerokiej gamy atrakcji