Spokojny weekend

Najpiękniejsze odludzia w Polsce. Tu w spokoju odpoczniecie od tłumów, zgiełku i pracy

Macie dość szumu informacyjnego, hałasu, ludzi i marzy Wam się ucieczka w spokojne miejsce, gdzie nie dosięgnie Was codzienność? Oto 7 miejsc, w których znajdziecie spokój i ciszę, i odpoczniecie od obowiązków.

Spis treści

  1. Nie tylko Bieszczady. Gdzie blisko uciec od zgiełku miasta?
  2. 7 miejsc w Polsce z dala od cywilizacji

Bieszczady od lat służą za symbol ucieczki od życia codziennego i obowiązków. Jeśli jednak macie tam nie po drodze - a do głuszy wcale nie trzeba w Polsce jechać cały dzień - mamy dla Was kilka propozycji, ogólnych i konkretnych, gdzie znajdziecie spokój i ciszę.

Nie tylko Bieszczady. Gdzie blisko uciec od zgiełku miasta?

Najprostszy sposób na znalezienie pobliskiego odludzia? Odszukajcie najbliższy rezerwat przyrody lub las. Oczywiście, nie ma gwarancji, że nie przedostanie się do Was żaden dźwięk samochodu z pobliskiej drogi, czy że nie spotkacie osób o zbieżnych interesach, szukających samotności. Na pewno jednak dość szybko przeniesiecie się do innego świata, z dala od miejskiego zgiełku.

Inne miejsca niewymagające długich podróży? Możecie udać się nad pobliskie jezioro lub rzekę. Przeszukajcie mapy Google pod kątem dużych skupisk zieleni, łąk, wzgórz

7 miejsc w Polsce z dala od cywilizacji

Jeśli jednak zależy Wam na kompletnej izolacji w ciszy, pośród natury i zieleni, i jesteście gotowi trochę za nią pojeździć, mamy dla Was kilka odludnych miejsc, w których zapomnicie o obowiązkach i świecie zewnętrznym - sprawdźcie naszą galerię.

Szukając samotności w lasach, puszczach, parkach krajobrazowych i rezerwatach, pamiętajcie o ochronie przed kleszczami!

Od turystów uciekniecie też do parków narodowych - to nie tylko góry, ale i setki kilometrów szlaków, skał, tras spacerowych, rowerowych czekających na odkrycie. Potężne tereny zielone to też okazja, by spotkać wyjątkowe zwierzęta i ptaki.

Rozpoznaj województwo po słowie. Tylko prawdziwy znawca zdobędzie 16/16!

Pytanie 1 z 16
Pasztecik