Jezioro Trasimeno, Włochy

i

Autor: pixabay Jezioro Trasimeno we Włoszech

Włochy

Jeziora we Włoszech. Como i Garda to nie wszystko! Oto 5 włoskich jezior, nad które warto się wybrać

2024-05-05 11:09

Włochy słyną z malowniczych jezior, takich jak Como czy Garda, jednakże kraj ten kryje w sobie wiele innych urokliwych zbiorników nad które warto się wybrać. Oto przepiękne, a zarazem mniej znane jeziora, które zasługują na uwagę podczas podróży do Włoch.

Podróżując po Włoszech, większość turystów skupia się na popularnych destynacjach, takich jak Jezioro Como czy Jezioro Garda. Jednakże, prawdziwe skarby można znaleźć również poza utartymi szlakami. W różnych zakątkach Włoch znajduje się wiele urokliwych zbiorników wodnych, które kuszą niezapomnianymi krajobrazami i dziewiczą naturą, pośród której można spędzić wspaniałe chwile.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Loty z Warszawy do Rzymu. Ile czasu trwa przelot i jakimi liniami?

Lazurowe jeziora w Polsce. Nie musisz jechać za granicę, by poczuć się luksusowo

5 mniej popularnych i wyjątkowo urokliwych jezior we Włoszech

Podróżując nad mniej znane jeziora we Włoszech, nie natkniemy się tłumy turystów, spędzających czas nad wodą, więc jest to idealna sytuacja, która pozwala w spokoju odkrywać ich urok i rozkoszować się pięknymi krajobrazami. Jeziora Maggiore, Trasimeno, Orta, Bolsena i Iseo oferują nie tylko malownicze widoki, ale także liczne wodne atrakcje i szlaki, którymi można spacerować w pobliżu zbiorników.

Jezioro Maggiore

Jezioro to położone jest na północ od Mediolanu. To drugie co do wielkości jezioro we Włoszech, które zachwyca widokiem gór, a w jego okolicy znajdują się miejscowościami, takie jak Stresa czy Cannobio. Urządzając sobie rejs po jeziorze można podziwiać wspaniałą architekturę, którą reprezentują znajdujące się dookoła historyczne wille.

Jezioro Maggiore

i

Autor: pixabay Jezioro Maggiore we Włoszech

Jezioro Trasimeno

W regionie Umbria znajduje się Jezioro Trasimeno – jedno z największych jezior na Półwyspie Apenińskim. To idealne miejsce dla miłośników ciszy, spokoju i dziewiczej przyrody.

Jezioro Trasimeno

i

Autor: pixabay Jezioro Trasimeno we Włoszech

Jezioro Orta

Nieco na północ od Mediolanu znajduje się Jezioro Orta, niewielki klejnot otoczony górami. Główna miejscowość, Orta San Giulio, zachwyca romantycznymi zaułkami i widokiem na Wyspę San Giulio, gdzie można odwiedzić benedyktyńskie opactwo.

Jezioro Orta

i

Autor: pixabay Jezioro Orta we Włoszech

Jezioro Bolsena

Na zachód do regionu Lacjum leży jezioro Bolsena. To kraterowe jezioro otoczone zielonymi wzgórzami i malowniczymi wioskami. Można tu nie tylko podziwiać urokliwe krajobrazy, ale również zanurzyć się w bogatej historii Etrusków, zwiedzając okoliczne stanowiska archeologiczne.

Jezioro Bolsena

i

Autor: pixabay Jezioro Bolsena we Włoszech

Jezioro Iseo

Jezioro Iseo położone jest między Mediolanem a Wenecją. To jezioro zyskało na popularności dzięki sztuce współczesnej, zwłaszcza pływającym mostom artystycznym Christo. Dodatkowym, jego atutem są urokliwe wyspy, takie jak Monte Isola.

Jezioro Iseo

i

Autor: pixabay Jezioro Iseo we Włoszech