Egipt

i

Autor: Pexels

Majówka 2024

Gdzie wybierają się Polacy na majówkę 2024? Te trzy kraje wiodą prym

2024-04-24 14:13

Majówka, okres oczekiwany przez wielu z niecierpliwością, zbliża się wielkimi krakami i choć wiele osób zostanie w domach, spora część wybierze się za granicę, głównie w egzotyczne miejsca, gdzie już można poczuć smak wakacji i powygrzewać się na gorących plażach. Które kraje stoją na czele majówkowych destynacji, wybieranych przez Polaków?

Według badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Wiener, a także SW Research, aż 60 proc. ankietowanych nie planuje wyjazdu na majówkę. To istotny wzrost w porównaniu z wynikami sprzed dwóch lat, kiedy taką decyzję podejmowało 47 proc. respondentów.

Zgodnie z wynikami badania, 31 proc. respondentów zamierza wybrać się na wypad w obrębie kraju, podczas gdy 9 proc. planuje podróż zagraniczną. Co ciekawe, większość z tych osób - aż 8 na 10 - organizuje swoje wyjazdy samodzielnie, co może świadczyć o rosnącej popularności samodzielnych podróży i poszukiwaniu niepowtarzalnych doświadczeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Turcja. 5 kurortów, które warto odwiedzić. Słońce, piękne plaże i błękitna woda

Któremu influencerowi przywalilibyście najchętniej? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Ile Polacy wydadzą na majówkowy wypad za granicę?

Ci, którzy jednak postanowili spędzić majówkę poza domem, wykazują skłonność do ograniczenia wydatków. Badanie pokazało, że aż 46 proc. ankietowanych planuje wydać na ten cel mniej niż 1 tys. złotych na osobę, co może świadczyć o rosnącej świadomości finansowej wśród podróżujących. Niezależnie od tego, czy planują podróż krajową czy zagraniczną, Polacy starają się kontrolować koszty.

Interesującym wnioskiem płynącym z badania jest również fakt, że deklarowane wydatki na majówkę wzrosły w porównaniu do wyników sprzed dwóch lat. Prawie co trzeci badany (31 proc.) planuje wydać między 1 a 2 tys. złotych na osobę, podczas gdy 14 proc. chce zainwestować ponad 2 tys. złotych na osobę. To istotny wzrost w porównaniu z poprzednimi wynikami.

Majówka 2024: 3 najpopularniejsze kierunki podróży wśród Polaków

Dokąd Polacy kierują swoje kroki podczas tegorocznej majówki? Okazuje się, że trzy kraje są szczególnie popularne: Egipt, Grecja i Turcja. Egzotyczny Egipt przyciąga swoją obietnicą doskonałej pogody, gdzie temperatury na początku mają będą sięgały nawet 28°C. To podobnie jak w Grecji, tam również można się spodziewać podobnych temperatur i bardzo słonecznej pogody. W Turcji z kolei kilka stopni mniej, ok 24 kresek na termometrze. To zatem idealna pogoda nie tylko na plażowanie, ale także zwiedzanie zakątków tureckich miast.