Londyn, Ateny, Kopenhaga

i

Autor: Pexels City Break 2024

Turystyka

City break przed sezonem wakacyjnym. Najciekawsze miasta do zwiedzania w weekend

2024-06-21 14:50

Wakacyjny sezon zbliża się wielkimi krokami, a pogoda zachęca do podróżowania. To idealna pora na zwiedzanie miast, które kuszą bogactwem kulturowym i wyjątkowymi zabytkami. Warto je odwiedzić zanim tłumy turystów zaleją uliczki tych popularnych, turystycznych miejscowości oraz zanim słońce uderzy swoim żarem.

Niektóre miasta cieszą się szczególnym powodzeniem wśród turystów, a do zwiedzania tych destynacji zachęcają chociażby tanie bilety lotnicze, czy bogata oferta turystyczna. Według zeszłorocznego badania Holidu najbardziej zatłoczonym miastem był Dubrovnik w Chorwacji, gdzie w sezonie letnim na jednego mieszkańca przypadało 36 turystów!

Oto lista najbardziej zatłoczonych miast Europy w sezonie wakacyjnym 2023:

  1. Dubrownik, Chorwacja
  2. Wenecja, Włochy
  3. Brugia, Belgia
  4. Rodos, Grecja
  5. Reykjavík, Islandia
  6. Florencja, Włochy
  7. Heraklion, Grecja
  8. Amsterdam, Holandia
  9. Dublin, Irlandia
  10. Tallin, Estonia

Prognozy na ten rok mogą być podobne, jeśli więc masz w planach zwiedzanie tych miejsc, warto zrobić to jeszcze przed lub tuż po sezonie urlopowym, udając się na typowy city break. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego tłoku i wywindowanych cen za noclegi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wakacje 2024 w pakiecie lot + hotel trzy razy tańsze niż u touroperatora. Analiza ofert

Lanberry na konferencji Polsat Hit Festiwal 2024

City break przed sezonem wakacyjnym. Gdzie i za ile polecimy?

ceny biletów lotniczych zmieniają się, jak w kalejdoskopie, dlatego też ciężko jest jednoznacznie wskazać, gdzie polecimy najtaniej. Jeżeli więc interesuje cię konkretne miasto, warto na bieżąco sprawdzać oferty operatorów. Jeżeli jednak nie jesteś pewny bądź pewna swojego wyboru, a zależy ci na tanim podróżowaniu może skorzystać z narzędzia Google Flights, które pomoże zaplanować idealną podróż.

Wyszukiwarka eSky.pl proponuje pakiety lot plus hotel w wielu największych miastach Europy. Pobyt z dwiema nocami i śniadaniami w Atenach można zarezerwować już od ok. 700 złotych. W Paryżu zatrzymamy się się na weekend za ok. 800 złotych na weekend. Lecąc do Wenecji na city break trzeba przygotować się wydatek rzędu ok. 1000 złotych - w ramach ceny mamy przelot i nocleg. Natomiast Kopenhadze zapłacimy ok. 600 złotych za bilet lotniczy i zakwaterowanie na weekend. Londyn z kolei kusi cenami oscylującymi w okolicach nawet 500 złotych za dwie noce. Podane oferty pochodzą z oferty Last Minute.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czerwcówka 2024. Wenecja, Paryż i Dubrownik najtańsze na długi weekend