BTS

i

Autor: Rex Features/East News

K-POP

Został tylko dzień! Fani BTS nie mogą się już doczekać

2024-06-11 11:52

Fani najsłynniejszej koreańskiej grupy na świecie odliczają już ostatnie godziny. Kiedy w grudniu ubiegłego roku do wojska zaciągnęło się dwóch ostatnich członków grupy, tempo wytwórni znacznie zwolniło, a liczby subskrybentów na kanale YouTube zaczęły wyraźnie spadać. I choć na swoich mediach społecznościowych regularnie przesyłają swoim fanom zdjęcia z wiadomościami, to nie zaspokaja głodnych nowej muzyki ARMY, czyli fanów zespołu.

To koreański dramat wzięty z życia — obowiązkowa służba wojskowa nie bierze jeńców i czeka na koreańskich idoli bez względu na sławę. Nie inaczej ma się w przypadku BTS, najbardziej popularnej kpopowej grupy. Impakt zespołu jest jednak ogromny, dlatego za zmianą prawa udało się przesunąć termin pójścia do wojska, ale nie całkowicie go uniknąć. Tym samym najstarszy z nich, 31-letni Jin, rozpoczął swoją obowiązkową służbę wojskową jako pierwszy jeszcze w grudniu 2022.

BTS podbija świat! Największe hity koreańskiego boysbandu

Wielki powrót jest już blisko!

Minęło sporo czasu, dlatego nic dziwnego, że fani na całym świecie nie mogą się już doczekać. Powrót Jina oznacza bowiem dawkę nowej muzyki i nie tylko! ARMY czeka przede wszystkim BTS Festa, czyli szereg eventów z Jinem w roli głównej, a w tym programy w relacji na żywo czy spotkanie z fanami na scenie.

Mimo wszystko fani BTS nie zostali pozostawieni całkiem sami sobie. Od dwóch tygodni na kanale HYBE LABELS pojawiają się nagrane wcześniej muzyczne materiały od lidera BTS, Namjoona. Znany pod pseudonimem artystycznym RM, aktualnie również odbywa służbę wojskową i wraca dopiero pod koniec bieżącego roku.