Zmiany w szkołach 2023. Uczniowie muszą przygotować się na kilka rewolucji

2022-12-30 10:11
Szkoła
Autor: Canva

Młodzi ludzie powinni przygotować się na kilka zmian w szkołach, które w najbliższych miesiącach wejdą w życie. Rewolucja w szkolnictwie, to nie tylko Nowa Matura 2023, ale również nowy przedmiot i zmiany w podstawach programowych oraz religii i etyce. Co czeka uczniów w 2023 roku? Sprawdziliśmy.

Zmiany w szkołach 2023 zbliżają się nieuchronnie. Uczniowie powinni przygotować się na kilka rewolucji, które w najbliższych miesiącach wejdą w ich szkolne życie. Będą one związane m.in. z dodatkowymi przedmiotami, religią i etyką oraz obiadami. Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, że zmiany podyktowane są chęcią rozwoju młodych ludzi, ale również zamiarem dostosowania szkolnictwa do rozwijającego się świata. Rewolucja w szkolnictwie 2023, to nie tylko Nowa Matura 2023, która czeka uczniów ostatnich klas ponadpodstawowych, ale również zmiany w podstawach programowych poszczególnych przedmiotów. Zmiany w szkołach 2023 wejdą w życie już niedługo.

Dni wolne od szkoły 2023. Kiedy nie idziemy do szkoły? [DATA, TERMINY]

NAJPOTĘŻNIEJSZE SAMOCHODY ELEKTRYCZNE [Porsche Taycan Turbo S, Mercedes EQS i inne] | ESKA XD - Prosto z salonu #64

Nowy przedmiot w szkole 2023

Wszystko wskazuje na to, że w szkołach podstawowych pojawi się nowy przedmiot jakim będzie biznes i zarządzanie. Od 1 września 2023 roku ma on zastąpić podstawy przedsiębiorczości. Jego celem jest przekonanie młodzieży do tego, że warto rozpoczynać działalność gospodarczą i prowadzić własną firmę. Nowy przedmiot 2023 znalazłby się na maturze od 2027 roku, jako przedmiot do wyboru.

Zmiany w podstawach programowych 2023

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że od roku szkolnego 2023/24 zmienią się podstawy programowe z łaciny, techniki oraz języka polskiego, który miałby być wzbogacony o gry takiej jak: Gra Szyfrów (IPN) oraz This War of Mine (11BitStudios). Z kolei technika miałaby być rozszerzona m.in. o wychowanie komunikacyjne. Wszystko przez pojawiające się nowe środki transportu wykorzystywane przez uczniów takie jak hulajnogi elektryczne i inne mikropojazdy.

Dni wolne od pracy w 2023 roku. Kiedy zaplanować urlop?

Religia i etyka 2023

Religia w szkołach 2023 również nie obejdzie się bez zmian. Zgodnie z regulacjami, które proponuje MEiN, uczniowie musieliby wybrać czy chcą chodzić na religię czy etykę. Obecnie młodzież może zrezygnować z tych przedmiotów i mieć tzw. dodatkowe wolne.

Posiłek w każdej szkole 2023

Posiłek w każdej szkole od 2023 roku, to jedna z informacji, które widnieją na stronie MEiN. Taką pomoc mają otrzymać osoby, których dochód na jedną osobę nie przekracza 1552 zł (dla osoby samotnie gospodarującej) oraz 1200 zł (dla osoby w rodzinie).

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze