Matura 2023

i

Autor: Wojciech Olkusnik/East News

Matura 2023

ZIU logowanie - jak sprawdzić wyniki matur 2023 online? Skąd wziąć hasło i login?

2023-07-07 8:45

W tym roku szkolnym matura została przeprowadzona w dwóch formułach. Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego przystąpili do egzaminu w Formule 2023, natomiast absolwenci 4-letniego technikum do egzaminu w Formule 2015. W końcu, po tygodniach oczekiwań nadszedł dla uczniów ważny dzień - poznanie wyników z tegorocznych matur. Sprawdziliśmy, jak zalogować się do systemu ZIU oraz skąd wziąć login i hasło.

Jak sprawdzić wyniki matur 2023? Skąd wziąć dane do logowania? To pytania, które z pewnością zadają sobie wszyscy absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy w maju mierzyli się z jednymi z najważniejszych testów w swojej edukacji. To niezwykle ważny moment, ponieważ od tego, ile procent udało się uzyskać uczniom z poszczególnych przedmiotów w ogromnej mierze zależy ich przyszłość. Ci, którzy nie zdali egzaminu będą mogli podejść do poprawki. Z kolei uczniowie, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki, już w październiku będą mogli kontynuować swoją edukację na poziomie uniwersyteckim. Wyniki matur 2023 weryfikują wiedzę, którą absolwenci szkół ponadpodstawowych zdobyli podczas ostatnich lat kształcenia, ale również podsumowują poziom kształcenia w danych szkołach i regionach.

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!

Wyniki matur 2023 - jak sprawdzić?

Wielu zestresowanych uczniów zastanawia się gdzie sprawdzić wyniki matur 2023 oraz na jaką stronę się zalogować. Wyniki matur można sprawdzić na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w systemie ZIU (Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika) w piątek 7 lipca 2023 roku o godzinie 8:30. Tego samego dnia zostaną przekazane szkołom świadectwa, aneksy oraz informacje o wynikach.

ZIU - jak się zalogować?

Logowanie do systemu ZIU 2023 jest naprawdę proste. Należy wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a następnie wybrać system ZIU. Kolejnym krokiem jest wybranie zakładki UCZEŃ, w której można się zalogować. W polach login i hasło wprowadź dane podane wcześniej przez dyrektora szkoły. Wybierz egzamin, klikając w pole z jego nazwą, w tym przypadku egzamin maturalny

Wyniki matur 2023 - zgubiłem hasło do systemu ZIU. Co teraz?

W stresie i nerwach można zapomnieć nawet najprostszych i najbardziej oczywistych rzeczy. To nic złego. W przypadku zgubienia hasła należy kliknąć w nie pamiętam hasła. Na adres mailowy zostanie wysłany kod generujący nowe hasło. Ze względu na przeciążenia strona ziu.gov.pl może chwilowo przestać działać. Sugerujemy jednak, by nie panikować i odświeżać ją do skutku.