Śnieżyca

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Zima we wrześniu 2022. Spadło dużo śniegu, a będzie go jeszcze więcej!

2022-09-19 16:37

Pogoda we wrześniu to dla wielu z nas ogromne zaskoczenie. Po upalnym lecie nie ma już śladu, a eksperci zgodnie twierdzą, że tak zimno w pierwszej połowie września nie było od czternastu lat. Ubiegły weekend przyniósł jeszcze większe zmiany. Nie dość, że temperatura mocno spadła, to na południu Polski spadł śnieg. Grubość pokrywy śnieżnej zwiększa się.

Zima we wrześniu to nie żart! Wystarczy tylko spojrzeć za okno, by stwierdzić, że lato, choć to jeszcze jego ostatnie dni, odeszło bezpowrotnie. Wraz z początkiem miesiąca pogoda w Polsce uległa znacznemu pogorszeniu. Temperatura mocno spadła, a eksperci pogodowi jasno orzekli, że pierwsza połowa września 2022 jest najzimniejszą od czternastu lat. W Białymstoku odnotowano bowiem maksymalną temperaturę na poziomie zaledwie 9 stopni Celsjusza. Po krótkotrwałym ociepleniu, którym mogliśmy cieszyć się w środę i czwartek, nad Europę nadciągnął cyklon Reili, który przyniósł ze sobą nie tylko spadek temperatur, ale także deszcz, grad oraz... śnieg. W weekend 17-18 września w górach spadł pierwszy po lecie śnieg. Na Kasprowym Wierchu zmierzono grubość pokrywy śnieżnej, która wyniosła 17 centymetrów. Śniegu będzie przybywać.

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Zima we wrześniu i ocieplenie

W przyszłym tygodniu pogodę w Polsce kształtował będzie wciąż układ niskiego ciśnienia sprowadzający do kraju chłodne i wilgotne powietrze z północy. Wysoko w górach wciąż będzie sypać śniegiem, w związku z czym grubość pokrywy śnieżnej jeszcze wzrośnie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że przyszły weekend ma przynieść korzystne zmiany. Jak podaje IMGW, w niedzielę zaobserwujemy dużo słońca, zwłaszcza na zachodzie kraju. Wskaźniki na termometrach mogą pokazać nawet 20 stopni C.

Sonda
Boisz się nadejścia tegorocznej zimy?

Surowa zima i wzrost kosztów ogrzewania coraz bardziej frustruje społeczeństwo

Posłuchaj co na ten temat myślą w podcaście "Co ludzie powiedzą?

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.