Zima w Polsce 2019 - KIEDY śnieg w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu?

2019-10-16 14:04 RW
Zima w Polsce 2019 - KIEDY śnieg w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu?
Autor: FOT: TOMASZ CZACHOROWSKI/POLSKA PRESS / EAST NEWS Zima w Polsce 2019 - KIEDY śnieg w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu?

Zima w Polsce 2019 - kiedy spadnie śnieg? Kiedy będzie zimno? Długoterminowa prognoza pogody nie jest optymistyczna. Wielu meteorologów przewiduje i zapewnia, że przed nami jedna z najzimniejszych zim w ostatnich latach. Wygląda, że jest to możliwy scenariusz, ponieważ niskie temperatury dotarły do naszego kraju już we wrześniu. Jak wygląda prognoza na najbliższe tygodnie? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl

Zima w Polsce 2019kiedy śnieg w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu? Wiele osób zastanawia się, jaka będzie zima w Polsce 2019. Długoterminowa prognoza pogody nie jest optymistyczna. Mówi się, że przed nami jedna z najbardziej mroźnych zim w ostatnich latach. Warto dokładnie sprawdzić, co to jest zima trzydziestolecia. Niskie temperatury dotarły do naszego kraju już we wrześniu, a przewidywania meteorologów są jednoznaczne - będzie jeszcze zimniej. 

Posłuchaj, jakie są domowe sposoby na gorączkę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Zima w Polsce 2019 - kiedy śnieg?

Kiedy zima w Polsce 2019Śnieg pojawił się w naszym kraju w drugiej połowie września. Ostrzegaliśmy was na ESKA.pl, że pogoda zmieni się z dnia na dzień. Biały puch w naszym kraju spadł dokładniej w Tatrach. Zasypał szlaki turystyczne od wysokości 1400 m n.p.m. Z różnych rejonów naszego kraju napływają sygnały, że 18 września padał również deszcz ze śniegiem. 

Zobacz: Pogoda: ŚNIEG w Polsce lada dzień?! Zbliża się "Bestia ze wschodu"

O tej porze roku śnieg w górach nie jest czymś niezwykłym. Wiele osób jednak zaczyna się zastanawiać, kiedy biały puch pochłonie pozostałą część kraju. Kiedy śnieg w Polsce? Pierwszych opadów można się spodziewać już w okolicach 10 października. Nie będą to jednak znaczące opady, jednak warto już zacząć myśleć chociażby o zmianie opon w samochodzie na zimowe. Mocniejsze opady marznącego deszczu i śniegu możliwe są na początku listopada. Całkiem prawdopodobne, że Dniu Wszystkich Świętych będzie towarzyszyła zimowa aura.

Pogoda w Polsce 2019 - temperatura

Śnieg w Polsce nie zaatakuje niespodziewanie szybko. Martwić mogą jedynie niskie temperatury, które towarzyszą już we wrześniu. W październiku wcale nie będzie lepiej, szczególnie wieczorami. W Warszawie średnia temperatura wyniesie 6 stopni, w Krakowie 7 stopni, a w górach nawet 3 stopnie Celsjusza. Listopad dużo zimniejszy, z temperaturą nawet poniżej 0 stopni w nocy.

Najnowsze