Zima Trzydziestolecia w 2019 - kiedy nadciągnie? Ile będzie stopni?

2019-09-18 11:53 A.D.
Zima
Autor: East News / STANISLAW PUSZCZYNSKI

Zima to czas, którego ludzkość lękała się w dawnych czasach. Okres ten kojarzył się z zimnem, głodem i problemami z komunikacją. Gdyby nie przypadające w tym okresie Boże Narodzenie, to z pewnością mielibyśmy mało powodów do radości! W 2019 roku czekać nas ma prawdziwa Zima Trzydziestolecia! Kiedy nadejdzie i ile będzie stopni? Dowiedzcie się na ESKA.pl!

Zima Trzydziestolecia nadejdzie jeszcze w tym roku? Meteorolodzy ostrzegają przed groźną falą mrozu, która nawiedzi nasz kraj w pierwszych miesiącach nowej pory roku. Jej zapowiedzią są chłodne, wrześniowe dni, które gwałtownie zapanowały w Polsce. Po Bożym Narodzeniu sytuacja może stać się jednak krytyczna. Synoptycy zapowiadają, że właśnie wtedy mróz i śnieg nadciągną do Polski i zdecydowanie utrudnią nam życie. 

Zobacz też: Jesień 2019 - kiedy jest początek kalendarzowej, a kiedy astronomicznej jesieni?

Zima Trzydziestolecia - skąd nadciągnie? 

Z Syberii nadciąga potężna fala mrozu. Chłodne powietrze zaatakuje Rosję, Polskę, Białoruś i Ukrainę. Mają się również czego obawiać mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Informację potwierdza zespół ekspertów ds. Klimatu z University College London. W 2019 Antycyclone Hartmut czyli Bestia ze Wschodu uśmierciła 17 osób. Teraz może być o wiele gorzej!

Zima Trzydziestolecia w Polsce - jak będzie wyglądać? 

Zima ma podzielić nasz kraj na dwie części. Na trzaskający mróz i śnieg przygotować muszą się przede wszystkim mieszkańcy wschodniej Polski. Nie wszyscy meteorolodzy na świecie są jednak zgodni co do jej nadejścia. Specjaliści z CFS prognozują krótką i łagodną zimę w Polsce. Oby to właśnie oni mieli rację!

Najnowsze