Pogoda: ŚNIEG w Polsce lada dzień?! Zbliża się "Bestia ze wschodu"

2019-09-16 11:17 RW
Pogoda: ŚNIEG w Polsce lada dzień?! Zbliża się Bestia ze wschodu
Autor: Adam Staskiewicz / East News Pogoda: ŚNIEG w Polsce lada dzień?! Zbliża się "Bestia ze wschodu"

Pogoda w Polsce zmieni się z dnia na dzień! Wszystko za sprawą ogromnego niżu, który pojawi się nad naszym kraju znad Rosji. Spodziewajcie się opadów deszczu, wiatru, chłodu, a miejscami nawet śniegu! Temperatura gwałtownie spadnie, co najbardziej odczujemy wieczorami. Jaka jest pogoda na najbliższe dni? Poznajcie ją na ESKA.pl

Pogoda: ŚNIEG w Polsce we wrześniu, to bardzo realny obraz. Wszystko za sprawą ogromnego niżu znad Rosji, który na pewno przyniesie do naszego kraju deszcz i chłodne powietrze. Opady białego puchu są możliwe również ze względu na chłodne masy powietrza z północy. Niestety powietrze polarno-morskie sprawi, że zapomnimy o słonecznych dniach i będziemy musieli wyciągnąć grube kurtki. 

Pogoda w Polsce 2019 - kiedy zimno?

Pogoda w Polsce 2019 zmieni się z dnia na dzień. Ochłodzenie spodziewane jest od wtorku, 17 września 2019. Jak podają Polscy Łowcy Burz na Facebooku: spodziewamy się dynamicznego spływu chłodniejszych, polarnych mas powietrza z północno-zachodniej części kontynentu europejskiego. Jak wskazują meteorolodzy najzimniej będzie w górach. W Zakopanem temperatura w dzień wyniesie 7-9 stopni Celsjusza, w Karpaczu 10-12 stopni Celsjusza. W nocy na termometrach nawet poniżej 0 stopni Celsjusza. Średnią temperatur w Polsce na dni 17-20.09.2019 podrzucamy poniżej:

  • Wrocław - 16 stopni Celsjusa w dzień / 8 stopni Celsjusza w nocy
  • Kraków - 14 stopni Celsjusa w dzień / 6 stopni Celsjusza w nocy
  • Gdańsk - 13 stopni Celsjusa w dzień / 7 stopni Celsjusza w nocy
  • Poznań - 15 stopni Celsjusa w dzień / 7 stopni Celsjusza w nocy
  • Białystok - 11 stopni Celsjusa w dzień / 8 stopni Celsjusza w nocy
  • Bydgoszcz - 13 stopni Celsjusa w dzień / 7 stopni Celsjusza w nocy
  • Szczecin - 12 stopni Celsjusa w dzień / 6 stopni Celsjusza w nocy
  • Karpacz - 9 stopni Celsjusza w dzień / 3 stopnie Celsjusza w nocy
  • Zakopane - 8 stopni Celsjusza w dzień / 1 stopień Celsjusza w nocy

Deszcz, wiatr i chłodne powietrze pozostanie w naszym kraju do piątku, 20.09.2019. Już w weekend spodziewane jest ocieplenie i temperatury od 20-26 stopni Celsjusza.

Pogoda: ŚNIEG w Polsce 2019 - kiedy?

Śnieg w Polsce 2019 już we wrześniu? Wiele osób wciąż w to nie wierzy, ale przewidywania na to wskazują. Popadać może w północnej części kraju, a już na pewno na Podhalu. Choć lato 2019 trwa jeszcze w najlepsze, synoptycy zaczynają już badać, jak będzie wyglądała czekająca nas zima. Zima w Europie może okazać się jedną z najzimniejszych od kilku dekad! Tak przynajmniej twierdzą angielscy synoptycy, którzy doszli do tych wniosków po przestudiowaniu temperatury wód i powietrza nad Oceanem Atlantyckim.

Najnowsze