Jesień 2019 - kiedy jest początek kalendarzowej, a kiedy astronomicznej jesieni?

2019-09-22 11:30 A.D.
Jesień
Autor: East News / Adam Burakowski/REPORTER

Jesień 2019 daje już nam się we znaki, mimo że oficjalnie jeszcze się nie rozpoczęła. Kiedy przywitamy nową porę roku? Czym jest równonoc jesienna? Jak przy każdej porze roku, możemy mówić o jesieni astronomicznej i kalendarzowej. Czym się one różnią i kiedy każda z nich ma swój początek? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku. Złote liście zdobiące drzewa, owoce w sadach i grzyby w lasach, które możemy zbierać. Niestety dni są coraz krótsze i chłodniejsze, a słońce częściej zakrywają deszczowe chmury. Mimo to przejście jednej pory roku w drugą zawsze jest ważnym momentem i dobrym czasem na świętowanie. Kiedy przypada równonoc jesienna 2019? Czy jesień astronomiczna i kalendarzowa rozpoczynają się w tym samym czasie?

Zobacz też: Zima Trzydziestolecia w 2019 - kiedy nadciągnie? Ile będzie stopni?

Jesień 2019 - kiedy zaczyna się kalendarzowa, a kiedy astronomiczna? 

Zarówno jesień kalendarzowa, jak i astronomiczna 2019 rozpoczyna się w poniedziałek 23 września. Trwać będzie do momentu przesilenia zimowego. Mimo to już teraz możemy odczuć jej pogodowe skutki.

Jesień 2019 - o której się rozpoczyna? 

W nocy z 22 na 23 września przypada tak zwana równonoc jesienna. Nowa pora roku rozpocznie się w poniedziałek dokładnie o godzinie 9:50. Warto o tym pamiętać i oczywiście odpowiednio ją uczcić! 

Najnowsze