Zedd odpowiada na ataki. Emocjonalne oświadczenie producenta

2019-06-10 15:24
Zedd atakowany przez fanów. Znany wokalista oskarża go o kradzież
Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER / EAST NEWS Zedd atakowany przez fanów. Znany wokalista oskarża go o kradzież

Zedd, który od kilku dni pozostaje pod ostrzałem mediów i internautów ze względu na post Matthew'a Komy, postanowił zabrać głos w sprawie oskarżeń o kradzież. Popularny producent i DJ zamieścił w sieci bardzo emocjonalne oświadczenie, w którym zaprzeczył słowom współpracującego z nim wokalisty. Zdradził, że kierowane w jego stronę zarzuty ze strony kolegi bardzo go bolą. Co jeszcze napisał? Przeczytaj na ESKA.pl.

Konflikt Zedd - Matthew Koma. Zedd to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej uznanych producentów muzycznych ostatnich lat. Muzyk współpracował z wielkimi gwiazdami muzyki popularnej. Na liście jego współprac znajdziemy między innymi duety z Arianą Grande oraz Katy Perry. Jakiś czas temu, Matthew Koma zdradził, że praca z DJ-em to jednak nie sama przyjemność. Wokalistka oskarżył Zedda o niewypłacenie mu na czas należnego wynagrodzenia oraz przywłaszczenie utworów, które stworzyli razem. Producent wreszcie postanowił odnieść się do tych zarzutów. Czy Matthew mu odpisze?

Zobacz także: HITY LATA 2019 - piosenki, które będą królowały w wakacje! [LISTA]

Zedd odpowiada na atak - oświadczenie

Zedd również postanowił odpowiedzieć swojemu współpracownikowi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim Twitterze umieścił czterostronicowe oświadczenie zatytułowane 'Do Matthewa i fanów', w którym odniósł się do kierowanych w jego stronę ataków oraz obnażył szczegóły ich zawodowej relacji. Przypomnijmy, że Matthew Koma zarzucił artyście pazerność oraz złodziejstwo. Wokalista napisał, że Zedd nie wypłacał mu należnych wynagrodzeń, a także przypisywał tylko sobie ich wspólne dokonania. Producent, który w 2014 roku odebrał statuetkę Grammy za singiel Clarity, do której autorem melodii i słów jest właśnie Koma, nawet nie zaprosił go na galę.

Fragmenty oświadczenia Zedda publikujemy poniżej:

Chcę, żeby moi fani poznali moją wersję tej historii. Nic nigdy nie zmieni faktu, jak dumny jestem z piosenek, które stworzyłem z Mattem. Zawsze będą częścią naszej historii i nawet jeśli ciężko przejść przez taki atak na moją osobę jak ten, wciąż kocham te piosenki i uważam, że Matt jest jednym z najlepszych tekściarzy z jakimi przyszło mi pracować. (...) Doceniłem go za każdą linijkę tekstu, którą napisał. Istnieją nawet filmiki, w których zdradzam, jak powstały piosenki i gdzie mówię, że Matt napisał główną linię Clarity do kawałka, którego stworzyłem pod tytułem Lost at sea. Powiedziałem mu, że jest zbyt emocjonalna dla tego utworu i że stworzyłbym inną piosenkę z jej użyciem. Tak powstało Clarity w formie, jaką znamy dzisiaj.

Zedd odpiera zarzuty

Zedd odniósł się w oświadczeniu do przebiegu tworzenia jeszcze takich piosenek jak Find You, Spectrum oraz Suitcase. W dalszej części, producent skupił się na słowach krytyki. Napisał wprost, że kierowane w jego stronę zarzuty są fałszywe.

Oskarżenia typu 'on jest najgorszy' i że mam ludzi, którzy zajmują się produkcją mojej muzyki, oczywiście nie są prawdziwe. Z pewnością współpracuję z innymi więcej niż kiedyś, ale to część stawania się bardziej dojrzałym i otwartym.

To, co boli najbardziej, to to, że Matt czuje się niedoceniony i niesprawiedliwie potraktowany, podczas gdy wspominałem o nim niezliczoną ilość razy, kiedy wspólnie promowaliśmy i występowaliśmy z naszymi piosenkami. Gdziekolwiek nie spojrzycie, Matt jest doceniony za swoją pracę. Chciałbym, żeby powiedział mi wprost o tym, co czuł. Nigdy nie chciałem, żeby ktoś pracujący ze mną był nieszczęśliwy. Każdego traktuję z miłością oraz szacunkiem, więc boli mnie, że ktoś po siedmiu latach czuje inaczej.

Zedd wyjaśnił, że post nie ma na celu obrażenia Matthewa Komy, a jedynie poinformowanie fanów o tym, jak sprawa wygląda z jego perspektywy. Producent zapewnił, że jest dumny ze swojej współpracy z wokalistą i ma nadzieję, że jeszcze kiedyś usiądą ze sobą jako przyjaciele.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze