Zdalne nauczanie 2021 jeszcze przed świętami?! Słowa wiceministra zasmucą uczniów

2021-11-29 13:42
Zamknięta szkoła
Autor: Piotr Molecki/East News

Czy będą zdalne? To pytanie codziennie zadają sobie setki tysięcy uczniów. Wielu z nich wierzyło w to, że jeszcze przed świętami polski rząd podejmie decyzję o ponownym zawieszeniu zajęć stacjonarnych w szkołach. Słowa wiceministra edukacji nie pozostawiają jednak wątpliwości. Jakie są plany resortu w kwestii zamknięcia wszystkich placówek?

Czy będą zdalne? Uczniowie wierzą, że nauczanie zdalne powróci w grudniu 2021 roku w związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń w Polsce. Sytuacja epidemiologiczna rozwija się dynamicznie, przez co coraz więcej szkół decyduje się na przejście na tryb hybrydowy bądź zdalny. Ostatnie dane dotyczące funkcjonowania placówek w całej Polsce zszokowały internautów. Ministerstwo Eduakcji i Nauki opublikowało infografiki, z których wynikało, że w trybie stacjonarnym działa już mniej niż 80% szkół podstawowych i ponadpodstawowych, co jest zdecydowanie najniższym wynikiem od początku roku szkolnego 2021/22. Czy w związku z tym dzieci i młodzież powinni być przygotowani na powrót nauki zdalnej jeszcze przed świętami? W tej sprawie tym razem wypowiedział się wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Jego odpowiedź nie ucieszy jednak spragnionych lekcji online uczniów.

Sonda
Czy powinna wrócić nauka zdalna?

Czy będą zdalne przed świętami 2021?

W związku ze zwiększająca się liczbą zakażonych koronawirusem wielu uczniów liczy na powrót nauki zdalnej. W wywiadzie dla radiowej Jedynki Tomasz Rzymkowski wypowiedział się na temat planów ponownego zamknięcia wszystkich szkół, a raczej ich braku. 

Nie planujemy jakiegokolwiek zmieniania systemu. Jeśli w danym środowisku nie ma ognisk koronawirusa i uczniowie są zdrowi, to mogą stacjonarnie uczęszczać do szkół - powiedział.

Uczniowie z pewnością nie będą pocieszeni.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze