Zdalne lekcje i nauka do egzaminów. Tak uczniowie wspierają się w sieci!

2020-05-30 18:32 EK
Zdalne lekcje i nauka do egzaminów. Tak uczniowie wspierają się w sieci!
Autor: KFP/REPORTER/East News Zdalne lekcje i nauka do egzaminów. Tak uczniowie wspierają się w sieci!

Przez panującą sytuację z koronawirusem, szkoły zostały zamknięte, a lekcje od dłuższego czasu odbywają się zdalnie. Jak można zauważyć w sieci, uczniowie radzą sobie całkiem nieźle, ponieważ wpadli na pomysł internetowych korepetycji i nie tylko. Na ESKA.pl dowiecie się więcej szczegółów na temat młodzieżowej pomocy.

Zdalne Lekcje, nazywane również e-lekcjami, to projekt Ministerstwa Cyfryzacji, umożliwiający nie tylko uczniom ale również studentom, opanowanie materiału ze wszystkich przedmiotów, których na co dzień uczyli się w swoich placówkach. W każdej szkole takie lekcje wyglądają inaczej. Niektórzy uczniowie korzystają z przystosowanych do nauki platform, a inni odbierają maile od nauczycieli. Kolejni zaś odbywają lekcje w danych godzinach przy pomocy kamerki internetowej. Wprowadzenie zdalnego nauczania miało za zadanie usprawnić realizację tegorocznego materiału, który gdyby nie pandemia koronawirusa, zostałby zrealizowany stacjonarnie w szkołach.

W sieci można zauważyć, że uczniowie ale również tegoroczni maturzyści bardzo się wspierają! Wzajemnie pomagają sobie w lekcjach, a także tłumaczą materiał. W których mediach społecznościowych taki gest jest najbardziej widoczny? Przeczytacie poniżej.

Zdalne lekcje - uczniowie pomagają sobie w sieci

Lekcje z domu to bez wątpienia nowość nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców i pedagogów. Większa część skarży się na więcej zajęć oraz obszerniejszy materiał do przeanalizowania. Niektórzy uczniowie mają problemy ze zrozumieniem go, dlatego w sieci, szczególnie na Twitterze można zauważyć, jak młodzież wzajemnie sobie pomaga. Nie jest to tylko wymiana notatek, ale również oferowanie korepetycji lub pomoc w rozwiązywaniu zadań, czy też tłumaczeniu programu.

Gest wielu uczniów można znaleźć na Twitterze wpisując hashtagi:

  • #matura2020
  • #egazminósmoklasisty
  • #korkidlatwitterowiczow

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe posty uczniów.

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze