Śnieg na drzewie

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

POGODA NA WEEKEND

Załamanie pogody! Arktyczne powietrze i powrót zimy przed Wielkanocą

2023-03-31 12:05

Chwila ocieplenia i atak zimy... Skąd my to znamy? Marzec 2023 daje mocno w kość, jeśli chodzi o prognozy pogody. Jak podają synoptycy, na przełomie marca i kwietnia należy spodziewać się mocnego załamania pogody. Na horyzoncie nie tylko zapowiadany wcześniej deszcz, ale i śnieg. A to wszystko przed Wielkanocą!

Spis treści

  1. Pogoda na weekend
  2. Pogoda na Wielkanoc 2023

Prognoza pogody na weekend nie napawa optymizmem. Jeśli liczyliście na to, że odczuwalne obecnie wyższe temperatury utrzymają się do Wielkanocy, to musimy was rozczarować. Synoptycy alarmują przed kolejnym w tym miesiącu załamaniem pogody, które obfitować będzie nie tylko w zapowiadane wcześniej opady deszczu, ale i śniegu. Od kilku tygodni można odnieść wrażenie, że zima i wiosna ciągle się ze sobą ścierają. Ostatnia doba przyniosła nawet kilkanaście stopni na plusie, dając nadzieję na wyczekiwane przez wszystkich oficjalne nadejście wiosny. Eksperci podają jednak, powołując się na najnowsze raporty pogodowe, że powrót zimy na przełomie marca i kwietnia to nie żart. Wszak jak mówi znane przysłowie, kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Do Polski dotrze arktyczne powietrze, które całkowicie zmieni pogodę. Wielkanoc 2023 nie będzie należeć do najcieplejszych!

Uderzenie ciepła w Polsce! Pogoda zmieni się o 180 stopni. Nie na długo

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

Pogoda na weekend

Weekend 31 marca-2 kwietnia przyniesie sporo zmian w pogodzie. Po krótkotrwałym okresie ocieplenia nie pozostanie nawet ślad. Napływ arktycznego powietrza do Polski spowoduje mocne spadki temperatur, a nocami na nowo poczujemy mróz. Synoptycy przewidują, że sobota może być burzowa, a w nocy z 31.03 na 1.04 na północy kraju możemy mieć do czynienia z deszczem ze śniegiem. W niedzielę 2 kwietnia prognozowany jest już sam śnieg.

Pogoda na Wielkanoc 2023

Jaka będzie zatem Wielkanoc? Czy pogoda ulegnie zmianie? Najnowsze prognozy nie dają nadziei na słoneczne święta. 9 i 10 kwietnia należy spodziewać się deszczu i temperatur na poziomie 8-9 stopni.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE