Wiosna

i

Autor: Pixabay

PROGNOZA POGODY

Uderzenie ciepła w Polsce! Pogoda zmieni się o 180 stopni. Nie na długo

2023-03-30 16:10

Pogoda w marcu nie przestaje zaskakiwać. Zgodnie z zapowiedziami miesiąc ten okazał się być bardzo dynamiczny, biorąc pod uwagę zjawiska pogodowe. Można wręcz odnieść wrażenie, że zima i wiosna cały czas się ścierają. W najbliższych dniach należy spodziewać się jednak ocieplenia. Wskaźniki na termometrach poszybują w górę, ale nie na długo.

Spis treści

  1. Chwilowe ocieplenie i powrót zimy

Pogoda w marcu nie przestaje zaskakiwać. Miesiąc, zgodnie z publikowanymi jeszcze w lutym prognozami długoterminowymi, okazał się być chłodny. Synoptycy przewidzieli, że temperatura w marcu 2023 będzie kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Nie oznacza to jednak, że w marcu nie było w ogóle ciepłych dni. Właściwie od kilku tygodni można odnieść wrażenie, że zima i wiosna cały czas się ze sobą ścierają. Po okresie chłodu do Polski nadciągnęły masy ciepłego powietrza z południa, by za chwilę ponownie ustąpić mrozom w nocy i o poranku, jak również opadom deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Po odczuwalnym załamaniu pogody z 27 marca wskaźniki na termometrach ponownie pokażą dwucyfrowe wartości na plusie. Eksperci pogodowi zapowiadają jednak, by nie chować jeszcze zimowych ubrań. Pogoda szybko się zmieni. Dodatkowo czekają nas opady deszczu.

Koszmarne wieści! Pogoda na Wielkanoc 2023 ogromnym rozczarowaniem

Na mój pogrzeb obowiązuje…? | Dokończ Piosenkę #10

Chwilowe ocieplenie i powrót zimy

Za pogodą w marcu trudno nadążyć. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy do czynienia z załamaniem pogody, a obecnie wskaźniki na termometrach pokazują dwucyfrowe wartości na plusie. Jak wynika z publikowanych raportów, w najbliższych dniach będzie naprawdę ciepło. Należy się bowiem spodziewać nawet 15 stopni. Niestety, ociepleniu towarzyszyć będą opady deszczu, a ono samo ma być chwilowe. Już 2 kwietnia na termometrach ponownie zobaczymy maksymalnie 6-7 stopni. 

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE